MECENASI KULTURY NAGRODZENI – cz. III

Sobotnia Gala Mecenasa Kultury, która odbyła się w sali bankietowej „Leśna Radość”w Jastrzębiu, była szczególną formą podziękowania wszystkim tym, którzy dbają o rozwój kultury w Gminie.

ZŁOTY MECENAS KULTURY

Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją, rozpoczętą jeszcze w 2013 r., wójt Gminy Poraj K. Kaźmierczak i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju M. Ryziuk-Wilk przyznają TYTUŁ ZŁOTY MECENAS KULTURY dla firmy, która jest długoletnim i niezawodnym partnerem przedsięwzięć organizowanych przez GOK. W ubiegłych latach tytuł ten otrzymały następujące firmy: CHEMEKS, MIĘDZYPOWIATOWY BANK SPÓŁDZIELCZY w Myszkowie, ELTOM, POLONTEX, SOKPOL, PRIMPOL, PIEKARNIA BREL, JURAJSKA S.A. W tym roku do grona ZŁOTYCH MECENASÓW KULTURY dołącza HYDROMIREX. Niestety właściciele firmy nie mogli być obecni na Gali, ale zarówno dyplom, statuetka jak i piękny obraz zostaną dostarczone do firmy HYDROMIREX.

Ponadto wszyscy nominowani w każdej z kategorii otrzymali: pamiątkowe reprodukcje grafiki autorstwa Eweliny Kustry – instruktora GOK Poraj oraz symboliczną różę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom. Wierzymy, że nadal będziecie Państwo chętnie współpracować z Gminą Poraj i wspierać działania Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego.

[- Z całego serca dziękuję wszystkim Państwu za wszystko co robicie na rzecz rozwoju kultury w Gminie Poraj. Pragnę podziękować pani Wójt K. Kaźmierczak, a na jej ręce wszystkim pracownikom Urzędu Gminy oraz panu przewodniczącemu Sylwestrowi Sawickiemu, a na jego ręce wszystkim Radnym. Dziękuję Państwu za serce dla kultury, za życzliwość i wsparcie. To zaszczyt mieć tylu sprzymierzeńców, na których możemy liczyć w każdej sytuacji]- mówiła do wszystkich obecnych na Gali gości – dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk.

Listowne podziękowania i gratulacje dla wszystkich MECENASÓW KULTURY skierowali również: Szymon Giżyński – Wicemister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP oraz Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego.

Podczas tego uroczystego wieczoru nie mogło zabraknąć części artystycznej. Zaproszeni goście mogli wysłuchać recitalu w wykonaniu: Sabiny Karwali i Mateusza Pisulaka – SABINA & THEO LOOP ACT. To dwa żywioły sceniczne i dwie niezwykle pozytywne energie: elektryzujący wokal i zapętlone loop-wariacje w połączeniu z żywymi instrumentami. Do wspólnego śpiewania zaprosił wszystkich Marina Band, który wprowadził iście żeglarską atmosferę.

Podczas Gali odbyła się też licytacja, którą z sukcesem poprowadziła wójt Gminy Poraj – K. Kaźmierczak. „Pod młotek” GOK wystawił dwie prace: obraz autorstwa A. Paterek oraz grafikę autorstwa E. Kustra. Zwycięzcami licytacji zostali: Anna Rogacz – współwłaścicielka firmy „STALMET” oraz Mariusz Karkocha.

Serdecznie dziękujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji.

Składamy również podziękowania tegorocznym Sponsorom Gali Mecenasa Kultury: REGIONALNY FUNDUSZ GOSPODARCZY S.A., JURAJSKA S.A. DACH – POL, MIĘDZYPOWIATOWY BANK SPÓŁDZIELCZY W MYSZKOWIE, HOTEL KINGA, MAS -CAR UBEZPIECZENIA, CUKIERNIA BREL, BIURO TURYSTYCZNE DENAR TRAVEL, SOKPOL, PROTECTOR OCHRONA, ZOLPAK.PL, MOONCUT.

Dziękujemy Centrum Integracji Społecznej w Poraju za pomoc w realizacji Gali.