MINI DANCE SHOW – FINAŁ!

Za nami VI edycja Powiatowego Konkursu Tanecznego dla Przedszkolaków „MINI DANCE SHOW”, któremu patronował starosta myszkowski – Piotr Kołodziejczyk oraz wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, a nagrody dla Laureatów I miejsc ufundował Powiat Myszkowski. Partnerem konkursu i tym samym fundatorem upominków dla wszystkich zespołów było Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury.

Konkurs miał formę online, a jury w składzie: Katarzyna Miklas – pedagog, instruktor tańca, choreograf w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie oraz Adrian Dobrowolski – tancerz, właściciel Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy, oceniało zespoły na podstawie przesłanych nagrań. W sumie w konkursie uczestniczyło 17 podmiotów wykonawczych.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 8 września w sali widowiskowo – kinowej „Bajka” w Poraju. Wzięli w nim udział wyłącznie nauczyciele lub dyrektorzy placówek biorących udział w konkursie. Zabrakło małych Artystów, których ze względu na trwającą pandemię koronawirusa mamy nadzieję spotkać w przyszłym roku na kolejnej edycji tego najbardziej roztańczonego konkursu w powiecie. Z ogromną przyjemnością na scenie sali widowiskowo-kinowej nagrody Laureatom wręczały: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak oraz kierownik ZEASu – Anna Socha-Korendo.

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a Laureaci pierwszych miejsc kupony upominkowe do Media Expert o wartości 500 zł ufundowane przez Powiat Myszkowski.

Na ekranie mogliśmy też zobaczyć krótkie wizytówki filmowe wszystkich uczestników SHOW.

[- To ogromna przyjemność móc dzisiaj się z Państwem spotkać i przekazać gratulacje i podziękowania za udział w konkursie. Przekażcie je Państwo Waszym utalentowanym, roztańczonym przedszkolakom. Wierzę, że w przyszłym roku spotkamy się już w tej sali na żywo i będziemy wspólnie mogli przeżywać te wielkie emocje, które towarzyszą Mini Dance Show]- mówiła wójt K. Kaźmierczak.

Jury oceniało tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki.

Poniżej werdykt:

Kategoria I: 3-4 latki

I miejsce: Zespół Taneczny „Roztańczone Pszczółki”- Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” z Poraja,

II miejsce: Zespół Taneczny „Pląsające Motylki” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” z Poraja,

III miejsce: Zespół Taneczny „Roztańczone Jagódki” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” z Poraja, oraz „Tańczące Groszki” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju,

Wyróżnienia:

Zespół Taneczny „Pszczółki” – Oddział Przedszkolny w Choroniu,

Zespół Taneczny „Słoneczka Dance” – Przedszkole Publiczne w Niegowie,

Zespół Taneczny „Misie Show” – Przedszkole Publiczne w Niegowie.

Kategoria I: 5-6 latki

I miejsce: Zespół Taneczny „Roztańczone Kotki” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju,

II miejsce: Zespół Taneczny „Motylki” – Przedszkole Publiczne w Niegowie.

III miejsce: Zespół Taneczny „Zajączki” – Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Myszkowie,

Wyróżnienia:

Zespół Taneczny „Misie” – Samorządowe Publiczne Przedszkole w Żarkach Letnisku,

Zespół Taneczny „Kolorowe Myszki” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju,

Zespół Taneczny „ Pszczółki” Przedszkole Publiczne w Niegowie.

 

Skip to content