MINI DANCE SHOW – PORAJ 2017

W miniony wtorek (25 kwietnia) w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” odbyła się trzecia edycja jedynego w powiecie konkursu tanecznego dla przedszkolaków pt. „MINI DANCE SHOW”.

Podczas tego wielkiego widowiska tanecznego na „Bajkowej” scenie w Poraju bawiło się ponad 150 roztańczonych, przedszkolaków. Mali tancerze z całego powiatu myszkowskiego zjechali do Poraja na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, by wziąć udział w tanecznych zmaganiach. Patronat honorowy nad konkursem objęli wspólnie: starosta myszkowski – Dariusz Lasecki i wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.

MINI DANCE SHOW wspólnie rozpoczęły: wicestarosta myszkowska – Anna Socha-Korendo, wicewójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak i dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk, życząc dzieciakom powodzenia i doskonałej zabawy.

W tym roku do konkursu przystąpiło 16 zespołów. W skład jury zasiedli: Katarzyna Miklas – pedagog, instruktor, choreograf w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie oraz Adrian Dobrowolski – tancerz, właściciel Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy. Jury oceniało tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki oraz 5-6-latki. Tegorocznemu konkursowi towarzyszyła scenografia związana z postaciami z kreskówki Walta Disneya – Myszki MIKI oraz MINNIE oraz klubu ich przyjaciół. Zarówno wejście, jak i cała sala widowiskowo – kinowa, były kolorowe, a na dzieciaki zerkały radośnie postacie doskonale znane z bajek. Była również specjalna ścianka do zdjęć, na której mali tancerze chętnie uwieczniali swoją obecność na MINI DANCE SHOW. W holu przygotowano słodki poczęstunek, a każdy z uczestników miał wykonany specjalny tatuaż, który był symbolem wstąpienia do Klubu Przyjaciół Myszki Miki.
MINI DANCE SHOW zainaugurował występ Zespołu Tanecznego ,,ROZTAŃCZONE STOKROTKI” z Przedszkola ,,Leśne Skrzaty” w Poraju. Następnie na scenie zagościły jeszcze trzy najmłodsze grupy: Zespół Taneczny ,,PSZCZÓŁKI” z Przedszkola ,,Leśne Skrzaty” w Poraju, „SŁONECZKA” z Przedszkola Publicznego w Niegowie oraz „TAŃCZĄCE JEŻYKI” z Samorządowego Przedszkola Publicznego z Żarek Letniska. Po występie najmłodszych milusińskich przyszła kolej na starszaków. W kategorii 5-6-latków wzięło udział 12 zespołów z przedszkoli: z Koziegłów, Masłońskiego, Siedlca Dużego, Myszkowa, Poraja, Żarek, Żarek Letniska oraz Niegowy.

Po tanecznych zmaganiach przyszła chwila wytchnienia i czas obrad jury, w trakcie których dzieciaki obejrzały film o Myszce Miki.

[- Ogłoszenie wyników – zgodnie z naszym postanowieniem z lat poprzednich – było zrobione w taki sposób, by dzieciaki dowiedziały się o werdykcie od swoich opiekunów, indywidualnie. Naszym zamiarem jest bowiem docenienie wszystkich uczestników i uhonorowanie ich w odpowiedni sposób. Ocena jest również ważna, ale dzieci na MINI DANCE SHOW dowiadują się o niej już po wszystkim. Nie chcemy, by komukolwiek było przykro, tym bardziej, że nasi tancerze byli doskonale przygotowani, ich kostiumy i taniec zachwycały, a dzieci były rewelacyjne]- mówi dyrektor GOK.

Każdy zespół otrzymał dyplom za udział i nagrodę. Laureaci zabrali do swoich przedszkoli dodatkowe dyplomy, a zdobywcy I miejsc dodatkowo otrzymali karty upominkowe o wartości 500 zł ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie oraz obraz Myszki Minnie namalowany przez Zofię Chwastek – instruktora plastyki GOK w Poraju.

Ogromne słowa uznania dla dzieci, ich opiekunów, rodziców padły ze strony wicestarosty Anna Sochy-Korendo, wicewójt Katarzyny Kaźmierczak oraz jurorów – Katarzyny Miklas oraz Adriana Dobrowolskiego.

[- Doskonale zdaję sobie sprawę ile pracy wymagał wasz dzisiejszy występ. Gratuluję Wam, bo byliście wszyscy wspaniali. Jestem pod ogromnym wrażeniem każdego występu i na pewno na długo w pamięci pozostanie mi dzisiejszy SHOW]- mówiła A. Socha-Korendo.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju Magdalena Ryziuk – Wilk pogratulowała dzieciom wspaniałych występów i zaprosiła wszystkich uroczych tancerzy na scenę po odbiór nagród, które wręczali: wicestarosta myszkowska – A. Socha-Korendo, wicewójt Gminy Poraj – K. Kaźmierczak i jurorzy – K. Miklas i A. Dobrowolski. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody, a każdy z uczestników słodki upominek.
„MINI DANCE SHOW” wsparła firma: „Polontex” S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Myszkowie. [- Serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym tancerzom, ich opiekunom, patronom honorowym – staroście Dariuszowi Laseckiemu i wójtowi – Łukaszowi Stacherze. Dziękuję jurorom – pani Katarzynie Miklas i Adrianowi Dobrowolskiemu, którzy – już nie po raz pierwszy, zupełnie bezinteresownie – zgodzili się podjąć trudną pracę jurorską]- mówi M. Ryziuk-Wilk.
Tegoroczna edycja Mini Dance Show zakończyła się następującym werdyktem jury:

Kategoria 3–4-latki

I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ROZTAŃCZONE STOKROTKI” – Przedszkole „Leśne
Skrzaty” w Poraju
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „TAŃCZĄCE JEŻYKI” – Przedszkole Publiczne w Żarkach Letnisku III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „PSZCZÓŁKI” – Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „SŁONECZKA” – Przedszkole Publiczne w Niegowie

Kategoria 5–6-latki

I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ROZTAŃCZONE NUTKI” – Przedszkole nr 5 w Myszkowie
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ISKIERKI”- Przedszkole Publiczne w Żarkach Letnisku
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „GWIAZDECZKI” – Przedszkole nr 2 w Myszkowie
II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ROZTAŃCZONE SKRZATY”- Przedszkole Leśne Skrzaty w Poraju III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „TAŃCZĄCE BRZDĄCE” – Przedszkole Publiczne w Żarkach III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „KOTKI MINI SHOW” – Przedszkole Publiczne w Niegowie III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „ISKIERKI”- Przedszkole nr 4 w Myszkowie