MODERN ART – WYSTAWA MALARSTWA IZABELI KORPOL

W piątek (19 stycznia br.) odbyła się wystawa malarstwa Izabeli Korpol. Niezwykłe prace, piękna muzyka, wspaniali goście – to wszystko w Galerii Sztuki Współczesnej w Poraju.

[- Dzisiejszy wernisaż inauguruje nowy sezon wystawienniczy w naszej Galerii. Cieszę się, że możemy dziś pokazać dorobek artystyczny mieszkanki Poraja i powiem szczerze, że do tej pory tak wielu prac w tej Galerii nie prezentowaliśmy – nawet przy okazji wystaw zbiorowych. Dziękuję Państwu za przyjęcie zaproszenia na to wydarzenie i dziękuję Pani Izie, że zdecydowała się na współpracę z nami. Życzę spełnienia artystycznych marzeń i dalszego rozwijania pasji, a jest ich przecież tak wiele, czego z całego serca pani gratuluję. Mam też nadzieję, że jedna z prac pani autorstwa dołączy do zbiorów galerii stałej GOK Poraj.]- mówiła Magdalena Ryziuk-Wilk – dyrektor GOK w Poraju.

Pani Izabela rysunkiem i malarstwem interesowała się od dziecka. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Poraju, uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Częstochowie (gdzie w tajniki sztuki wprowadzała ją Barbara Polakowska – artysta plastyk i pedagog, mieszkająca także w Poraju).

I. Korpol jest absolwentką wychowania plastycznego Instytutu Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, ze specjalizacją malarstwo.

Dyplom w pracowni Wernera Lubosa uzyskała wiosną 1996 roku. Dodatkowo ukończyła też Studium Wokalno-Baletowe przy Operetce Śląskiej w Gliwicach. Poza malarstwem, śpiewem, tańcem i grą na gitarze fascynuje się również fotografią. Na obecną chwilę Izabela Korpol uczy plastyki i wychowania fizycznego w szkole podstawowej im. kpt. Leonida Teligi w Poraju.

Wśród zgromadzonych na wernisażu gości obecni byli: Anna Socha-Korendo – radna powiatowa, Roman Kryst – prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Gaude Mater” w Częstochowie wraz z małżonką, zaprzyjaźniony z GOK Poraj rysownik, karykaturzysta – Wiesław Lipecki, licznie zebrane grono pedagogiczne ze szkoły podstawowej w Poraju, rodzina i przyjaciele artystki oraz duże grono artystycznej rodziny GOK Poraj.

Wernisaż uświetnił występ Chóru Mieszanego „Coralmente” z Częstochowy działającego przy Stowarzyszeniu „Wspólnota Gaude Mater”, w którym również śpiewa I. Korpol. Była to piękna, muzyczna niespodzianka dla wszystkich gości, która pokazała kolejną pasję pani Izy.

Wystawa trwa do 16 lutego. Serdecznie Państwa zapraszamy. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Można też umówić się w innych godzinach, wystarczy to skonsultować telefonicznie pod nr tel. 530 210 560.

Dziękujemy restauracji „Jurajska Przystań” za przygotowanie zestawu smacznych przekąsek na wernisaż.