MUZYCZNE NIEDZIELE W ALTANCE – INAUGURACJA

Niedziela, popołudnie, zabytkowa altanka i muzyka. Tym razem w roli głównej akordeon i jego wielki pasjonat – Z. Zasuń.

Tak 25 lipca zainaugurowaliśmy Muzyczne Niedziele w Altance. Aura nie była dla nas łaskawa. Niestety, padało, ale koncert oczywiście się odbył.

[- Po ponad rocznej przerwie, jeśli chodzi o tego rodzaju wydarzenia plenerowe, powoli i bezkolizyjnie nasza instytucja kultury próbuje włączyć się do ruchu. Cykl tych kameralnych koncertów jest próbą wyjścia zespołów z ofertą artystyczną bezpośrednio do Państwa, do mieszkańców Żarek Letniska i gości, by dostarczyć Państwu miłych chwil z muzyką, w tych wciąż przecież trudnych czasach. Nasz cykl nieprzypadkowo zainauguruje Zdzisław Zasuń, mieszkaniec Żarek Letniska, człowiek, który chyba urodził się z akordeonem, a ten wiernie mu towarzyszy przez długie lata – wtedy kiedy był popularnym instrumentem, ale również wtedy kiedy większość o nim zapomniała, aż do czasu kiedy na nowo akordeon stał się modny]- mówi Magdalena Ryziuk-Wilk – dyrektor GOK w Poraju.

Z. Zasuń gra wszystko. Jego repertuar jest tak rozbudowany, że stworzenie setlisty na niedzielę wcale nie było łatwe. Tak duży wybór repertuaru sprawił, że w niedzielne popołudnie z altanki rozbrzmiewały same znane i bardzo lubiane przeboje. Z. Zasuń nie tylko grał na akordeonie, ale również śpiewał i grał na keyboardzie.

Kolejny koncert pt. „Muzyczne Niedziele w Altance” odbędzie się 15 sierpnia. Zagra dla Państwa Jurajska Kapela Biesiadna z Poraja.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content