Najpiękniejsze „BARWY JESIENI NA JURZE” w Poraju!

Ponad 500 prac wpłynęło na VI Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny pn. „Barwy Jesieni na Jurze”. W poniedziałek (28 października) w sali widowiskowo-kinowej „BAJKA”,

odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Honorowy patronat nad konkursem objęli: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak i Starosta Myszkowski – Piotr Kołodziejczyk, natomiast mecenat: Partnerstwo Północnej Jury oraz Nadleśnictwo Złoty Potok.

Celami konkursu było rozbudzanie kreatywności i myślenia twórczego, rozwijanie poczucia estetyki, dostrzeganie charakterystycznych cech krajobrazu jesiennego z regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Kolejna edycja konkursu, podobnie jak w roku ubiegłym, objęła swym zasięgiem kilka powiatów. Jak co roku młodzi artyści nas nie zawiedli i nadesłali aż 512 prac! Profesjonalne Jury w składzie: Rafał Stępniak – artysta plastyk, malarz, Barbara Pińczyńska – artysta plastyk i Marta Raźniewska – grafik, artysta plastyk, miało nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ poziom artystyczny nadesłanych prac był bardzo wysoki.

21 października br. w GOK w Poraju, prace uczestników konkursu stały się barwną, jesienną scenerią, w której jurorzy z ogromną przyjemnością przechadzali się, wybierając swoich faworytów. Ocenie konkursowej poddanych zostało 478 z 512 prac (34 nie spełniały bowiem wymogów regulaminowych).

Podczas oceny pod uwagę brana była przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, zgodność z tematem i kreatywność. Prace były oceniane w 3-ech kategoriach: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych. Po długich naradach jury wyłoniło zwycięzców, którzy w poniedziałek, 28 października,

na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, odebrali w pełni zasłużone nagrody.

Z rąk Wójt Gminy Poraj – Katarzyny Kaźmierczak, Wicestarosty Myszkowskiego – Mariusza Morawca, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Myszkowskiego – Zdzisławy Polak, Radnej Powiatowej – Anny Sochy-Korendo, zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Złoty Potok – Tomasza Szmagiera oraz przedstawiciela PPJ – Andrzeja Kozłowskiego, Laureaci odbierali nagrody.

[- Chciałabym bardzo mocno podkreślić, że wasza obecność wśród laureatów konkursu, to wielki sukces. Wasz talent został dostrzeżony spośród tak ogromnej liczby uczestników. Gratuluję wam tego sukcesu i dziękuję za udział w konkursie. Dziękuję też Patronom Honorowym, Starostwu Powiatowemu, Partnerstwu Północnej Jury i Nadleśnictwu Złoty Potok. Zapewniam, że wasze prace będą wystawiane w ciągu całego roku w wielu miejscach, nie tylko w Gminnym Ośrodku Kultury. Wyeksponujemy je w siedzibie Nadleśnictwa Złoty Potok, w Urzędzie Gminy Poraj i w Starostwie Powiatowym w Myszkowie]- mowiła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

KATEGORIA I: kl. I – III SZKOŁA PODSTAWOWA:

– Julia KUKLA – kl. III Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,
– Filip BARSZCZ – kl. II Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,

– Tymoteusz URBAŃSKI – kl. I Zespół Szkół Publicznych nr 3, Myszków,
– Maja RYNKIEWICZ – kl. III Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,

– Natalia MORDOŃ – kl. II Szkoła Podstawowa im. Pokoju, Żarki Letnisko,
– Małgorzata ŁATAŚ – kl. II Szkoła podstawowa im. M. Konopnickiej, Wrzosowa,

– Oliwia ZAWRZYKRAJ – kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki, Myszków,

– Przemysław STRĄCZYŃSKI – kl. III Szkoła Podstawowa, Turów,

– Iga SOSNOWICZ – kl. III Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,

– Amelia WCISŁO – kl. III Szkoła Podstawowa im. Pokoju, Żarki Letnisko,

– Laura BIAŁAS – kl. I Szkoła Podstawowa, Piasek,

KATEGORIA II: kl. IV – VI SZKOŁA PODSTAWOWA:

– Wiktoria AMBROŻY – kl. VI Zespół Szkół Publicznych nr 3, Myszków,

– Łukasz ŁOSZCZYCA – kl. VI Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki, Myszków,

– Marta STEFANIAK – kl. VI Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,
– Bartosz NOWAKOWSKI – kl. V Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,

WYRÓŻNIENIA:

– Wiktor CHRZANOWSKI – kl. VI Szkoła Podstawowa nr 5 im. H. Sienkiewicza, Myszków
– Julia DE FEO – kl. VI Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,
– Amelia KOŁODZIEJ – kl. V Zespół Szkół Publicznych nr 3, Myszków

– Blanka MAZANEK – kl. VI Szkoła Podstawowa nr 3 im. T. Kościuszki, Myszków

– Oliwia DANIEL – kl. V Szkoła Podstawowa, Cynków,

– Nikola KOZAK – kl. VI Szkoła Podstawowa, Niegowa,

– Roksana WIESZCZYK – kl. V Szkoła Podstawowa nr 5 im. H. Sienkiewicza,

KATEGORIA III: uczniowie klas VII – VIII:

– Zuzanna DRĄŻKIEWICZ – kl. VII Szkoła Podstawowa im. Pokoju, Żarki Letnisko,

II MIEJSCE:

– Wiktoria DZIWIŃSKA – kl VII Szkoła Podstawowa nr 8 im. Noblistów Polskich, Myszków

– Maja OLEWIŃSKA – kl. VII Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera, Żarki,

– Alicja MAJSTRYSZYN – kl. VII Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,

– Alicja SOBOTA – kl. VII Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj,

– Wiktoria CEGLARZ – kl. VIII Szkoła Podstawowa im. J.P. II, Jaskrów,

– Kacper JAKUBCZAK – kl. VII Szkoła Podstawowa, Turów,

– Wiktoria BDOJAN – kl. VII Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi, Poraj.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!

Nienagrodzone prace można odebrać od 4-8 listopada br., od pon.- pt. w godz. 8.00-16.00 w GOK w Poraju.