PANIE ŚWIĘTOWAŁY!

Czwartkowe popołudnie w Gminie Poraj należało do Pań. W przeddzień Międzynarodowego Święta Kobiet, wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak oraz dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk zaprosiły Panie – zgodnie z kilkuletnią już tradycją – na Gminny Dzień Kobiet.

Z zaproszenia skorzystało ponad 150 pań. Sala widowiskowo-kinowa „Bajka” pękała w szwach, a nade wszystko panowała w niej doskonała, wręcz rodzinna, atmosfera.

Świętowanie w „Bajce” rozpoczęło się o godz. 17.00. Wśród zdominowanej przez kobiety publiczności, nie zabrakło również kilku panów. Ci, w osobach radnych: Sylwester Sawicki – przewodniczący Rady Gminy Poraj, Mariusz Karkocha (Radny Powiatowy), Łukasz Boroń, Bartosz Rajczyk i Andrzej Tkacz, mieli w scenariuszu tego wydarzenia dokładnie zaplanowane role. Najpierw wygłosili pełne życzliwości i szacunku życzenia, a później wręczyli każdej z Pań specjalnie wykonane breloki z napisem „Najfajniejsza kobitka na świecie”. To hasło było motywem przewodnim tego wieczoru. Dla najfajniejszych kobitek na świecie zaśpiewał – w dwóch fantastycznych odsłonach – zespół „FOLK EKSPRES” z Koszęcina. Śpiewał zespół i śpiewała cała sala. Ten artystyczny, doskonały wykon był fantastyczną, muzyczną dedykacją dla wszystkich Pań.
Tegoroczne Święto Kobiet z wielką wprawą poprowadził Andrzej Kozłowski – zastępca kierownika Referatu Organizacyjnego i Spraw Społecznych, który odczytał również wspaniałą laudację na cześć „Kobiet Roku 2018”. Bowiem od kilku już lat tradycją obchodów Gminnego Dnia Kobiet jest wybór Kobiety Roku – tym razem ten zaszczytny tytuł przyznano, nie tylko jednej osobie, ale wszystkim członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy. „Kobietami Roku 2018” zostały: „Choronianki”, „Malwy”, „Kalina” i „Natalinki”. W laudacji Andrzej Kozłowski nie szczędził pochwał pod adresem Pań z KGW. Podkreślana była ich gospodarność, wyjątkowość i krzewienie kultury ludowej, folkloru i tradycji. Panie usłyszały serdeczne gratulacje, życzenia i podziękowania za współpracę przy wszelkiego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, organizowanych w Gminie Poraj, ale przede wszystkim za aktywność i zaradność. „To Wy jesteście liderkami naszej lokalnej wspólnoty, jednym z filarów na których się opiera. Filarem wsparcia dla poszanowania tradycji” – wybrzmiewały słowa laudacji.
Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak stwierdziła, że Panie z KGW to niewyczerpane źródło wiedzy i doświadczenia, gejzer pomysłów, [- Dla mnie osobiście jesteście Panie mentorkami i wdzięczna jestem za każde spotkanie z Wami, za cenne uwagi i życzliwość]- mówiła K. Kaźmierczak.
Na ręce przewodniczących KGW: Haliny Podlejskiej „Malwy”, Henryki Klimek „Choronianki”, Teodory Kostarczyk i Danuty Ryczek „Kalina” oraz Ireny Jędruszek „Natalinki”, przekazano pamiątkowe statuetki i ręcznie wykonane, kolorowe flower boxy. Gratulowali Radni – Panowie obecni na święcie kobiet.
Życzenia dla wszystkich Pań z Gminy Poraj złożył również Europoseł Marek Plura. Był to specjalny film nagrany w Brukseli, a wyświetlony na ekranie w „Bajce”
Dodatkową atrakcją tego wieczoru był konkurs „Happy Seats” z nagrodami od sponsorów.
Zwieńczeniem tego miłego wieczoru był słodki poczęstunek, który czekał na Panie w foyer sali widowiskowo- kinowej „Bajka”, a którego fundatorami byli: Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Waldemar Ossowski – Kamienica Polska, Cukiernia „BREL” Poraj, Zakład Cukierniczy „MICHAŚ” – Częstochowa, Cukiernia „SZARLOTKA” Stanisław Trojakowski – Myszków oraz RADNI:
Mariusz Karkocha – Radny Powiatowy, Sylwester Sawicki Przewodniczący Rady Gminy Poraj oraz Radni Rady Gminy Poraj: Bartosz Rajczyk, Łukasz Adamczyk, Łukasz Boroń, Marcin Makuch, Andrzej Tkacz i Krzysztof Klimek.
Wsparcie finansowe i rzeczowe w organizacji „Gminnego Dnia Kobiet” zapewnili:
Marek Plura – Poseł do Parlamentu Europejskiego,
Zajazd u Renaty,
Dom Seniora „Zammed II” S.C.
Pizzeria i Restauracja „Lago del Gusto”,
Firma AVON.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DROGIE PANIE!

Skip to content