PIKNIK RODZINNY W STREFIE DOBREJ MUZYKI

Wspaniała, rodzinna atmosfera, sprzyjająca aura, pokaz kulinarny dla dzieci, poznawanie właściwości suchego lodu razem z Uniwersytetem Rozwoju,

a przede wszystkim utalentowani młodzi artyści na scenie – to wszystko, i wiele innych atrakcji, złożyło się na Wielki Piknik Rodzinny w Strefie Dobrej Muzyki.


W sobotę 25 maja, zarówno dzieciaki, jak młodzież z naszej gminy, wspólnie zawładnęli sceną podczas Wielkiego Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak. Piknik odbył się w Jastrzębiu na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji „Zalew Atrakcji”.

Przybyłych milusińskich wraz z opiekunami powitała dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk -Wilk, która tego dnia wcieliła się w rolę konferansjera i z wielką przyjemnością zapowiadała występy poszczególnych wykonawców.
Wielki Piknik Rodzinny zainaugurował Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poraj”, który „na ludowo” złożył życzenia wszystkim Mamom z okazji ich święta. Zespół został przygotowany przez instruktorki: Bożenę Dróżdż i Annę Szczęsną, a akompaniował im Zdzisław Zasuń. Tuż po nim wystąpiła kilkuletnia uczennica Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myszkowie – Róża Mroczko w utworze „Laleczka z saskiej porcelany”, a następnie nadszedł czas na nasze niezawodne „Nastolatki”, przygotowane pod czujnym okiem Ewy Matuszczyk i Adama Grajdka, z ich dziecięcym, radosnym repertuarem. Natomiast żywiołowe układy taneczne, stworzone przez panią Hannę Ptak, wykonała grupa „Stokrotki” reprezentująca przedszkole „Leśne Skrzaty” z Poraja. Tego dnia na scenie swoje talenty wokalne zaprezentowali laureaci III Powiatowego Festiwalu „Nasz Talent” im. Henryka Gmitra Piękne utwory, które zapewniły im miejsce na podium, wykonali: Katarzyna Ząbkiewicz, Nicola Sobecka, Łucja Piecuch, Magdalena Bąk, Jakub Potempski oraz Weronika Dzieża. Wszyscy finaliści otrzymali z rąk wójt Gminy Poraj – Katarzyny Kaźmierczak oraz przewodniczącego Rady Gminy Poraj – Sylwestra Sawickiego pamiątkowe portrety wykonane przez Annę Paterek podczas kwietniowego finału Festiwalu. Dużo emocji przekazali w swoich tańcach uczniowie Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy – Alicja Hartwich oraz Mateusz Żak. Para zaprezentowała się w dwóch stylach tanecznych: latynoamerykańskim i standardzie. Oba wejścia zrobiły ogromne wrażenie na publiczności. Młodzi tancerze swoim doskonałym wykonaniem pokazali jak wiele emocji można pokazać w tańcu, jak piękny można zbudować przekaz i jak wiele pracy trzeba włożyć, by dojść do perfekcji. Para otrzymała od wójt K. Kaźmierczak specjalne poduchy, wykonane przez Spółdzielnię Socjalną „Czarodziejki”. [- Gratulujemy Wam wspaniałego występu i życzymy sukcesów na wielu turniejach, pamiętając o Waszym dzisiejszym sukcesie – II miejscu – na turnieju w Będzinie. Częste podróże związane z występami, mam nadzieję, umilą Wam te poduchy, które będą się kojarzyć z Porajem i tym przepięknym pokazem jaki dziś dla nas wykonaliście]- mówiła K. Kaźmierczak.

Tego dnia nie tylko artystycznie działo się na terenie OSWiR. Dla najmłodszych zostały przygotowane konkursy plastyczne: portret Mamy lub Taty oraz stworzenie najpiękniejszej, bajecznie kolorowej czarodziejki. Chętnych w obu konkursach nie zabrakło, a dla wszystkich uczestników zostały przygotowane atrakcyjne upominki ufundowane przez GOK i Spółdzielnię Socjalną „Czarodziejki” z Poraja.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie buziek i rączek, podczas którego dzieci wytrwale wyczekiwały na swoją kolejkę. Duże zainteresowanie zdobył także pokaz kulinarny prowadzony przez Tomasza Bartylę – szefa kuchni „Jurajskiej Przystani”, który przygotował dla najmłodszych pyszne danie – kurczaka z czekoladą i owocami. Mali adepci sztuki kulinarnej chętnie uczestniczyli w przygotowaniu potrawy i jej degustacji. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się pokaz eksperymentów przygotowany przez Uniwersytet Rozwoju z Częstochowy, który m.in. wyjaśnił tajemnicę „jak lód może być suchy”. Maluchy z zapartym tchem obserwowały doświadczenia i czynnie w nich uczestniczyły. Na koniec każde z nich „otrzymało” lodową bańkę, która, mimo, że nietrwała, wywoływała uśmiech na małych buźkach.

Wielki Piknik Rodzinny w Strefie Dobrej Muzyki to również Letnie Prezentacje Muzyczne. Już po raz ósmy w Strefie Dobrej Muzyki zaprezentowały się amatorskie zespoły młodzieżowe. Tym razem sceną zawładnęły zespoły: „Funky Fifth” i „Of 2” prezentując własne kompozycje. Ze sceny popłynęły dźwięki rockowej głośnej i dynamicznej muzyki: funk, rock oraz garage rock. Zespoły otrzymały za udział z nagrodę finansową, dyplomy i pamiątkową statuetkę wykonaną przez Martę Jędrzejewską w pracowni ceramicznej GOK, które wręczyli wójt Gminy Poraj – K. Kaźmierczak, Radny Powiatowy – Mariusz Karkocha oraz dyrektor GOK w Poraju – M. Ryziuk-Wilk.

Wielkiemu Piknikowi Rodzinnemu towarzyszyło Mobilne Miasteczko Rowerowe, prowadzone przez Piotra Bielaka, który od 13 lat zawodowo uprawia akrobatykę rowerową, występował na żywo na wielu eventach w kraju, jak również w telewizyjnym programie „MAM TALENT”. Prowadzi najpopularniejszy w Polsce kanał YOU TUBE, związany z trialem rowerowym. Jedyny człowiek w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym 8 metrowy odcinek po linie. P. Bielak przybliżył najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowego zakładania kasków, oraz wiedzę niezbędną dla wszystkich zarówno tych najmłodszych, jak i starszych „cyklistów”. Milusińscy mogli również spróbować swych sił pokonując na rowerach przygotowany tor przeszkód.

Mobilne Miasteczko Rowerowe było sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Piknik był również wielkim dniem dla Spółdzielni Socjalnej „Czarodziejki”, która tego dnia zainaugurowała swoją działalność. Jej stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Można było w nim kupić prezenty dla mam, upominki z Gminy Poraj, mięciutkie poduchy, łapacze snów, pamiątki z ceramiki, balony itp.

Mamy nadzieję, że tegoroczna impreza pozwoliła miło i rodzinnie spędzić to sobotnie popołudnie. Nawet pogoda sprawiła nam miłą niespodziankę przynosząc upragnione słońce. Przed dzieciakami, już wkrótce, jeszcze jeden bardzo ważny dzień, a mianowicie

1 czerwca. Życzymy Wam spełnienia marzeń i zawsze radosnych, pięknych dni!

Skip to content