POPLENEROWY „KOLOR” W GALERII

Poplenerowy „KOLOR” w Galerii

W bieżącym roku swój okrągły jubileusz obchodzi Klub Dorosłego Plastyka „KOLOR” działający od dekady przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. W Klubie realizują się ludzie twórczo „zakręceni” i zajmujący się sztuką w jej wielu odsłonach. Są wśród nich amatorzy i zawodowcy. Razem świetnie się dogadują i współpracują. W pierwszym dniu grudnia – podczas wernisażu w Galerii Sztuki Współczesnej – mogliśmy podziwiać artystyczne efekty ich pobytu w malowniczej miejscowości Kapkazy, gdzie spotkali się na „urodzinowym” plenerze malarskim, który – współfinansowany przez GOK – był swoistą formą jubileuszowego prezentu.

Członkowie grupy „Kolor” tworzą przy Gminnym Ośrodku Kultury, który z założenia chce być miejscem spotkań różnych środowisk twórczych. [- Chcę Wam bardzo serdecznie podziękować za te dziesięć lat współpracy. Cieszę się, że w GOK-u znaleźliście sprzyjający klimat i na stałe „osiedliście” w naszych murach, by tu rozwijać swoje pasje, wymieniać się spostrzeżeniami, doświadczeniem, by czerpać od siebie nawzajem. Chcę podkreślić, że częstokroć wasze parce trafiają do naszych – gminnych – GOK-owskich – Mecenasów Kultury, by właśnie w ten sposób wyrazić im wdzięczność za wspieranie działań naszej instytucji kultury. Dziękuję Wam, że jesteście z nami i dziękuję pani Zofii Chwastek – instruktorowi, który skutecznie opiekuje się Waszą grupą już od dziesięciu lat]- mówiła podczas wernisażu dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk

Tradycyjnie już, w piątkowy wieczór w Galerii, towarzyszyła nam wspaniała atmosfera i życzliwi goście, wśród których nie zabrakło Katarzyny Kaźmierczak – wicewójt Gminy Poraj, Celiny Giermali – kierownika GOPS, Justyny Krauze-Cieślińskiej – dyrektora SP w Żarkach Letnisku. Byli również niezawodni, stali bywalcy naszej Galerii, jak choćby Konrad Maszczyk, który i na tę okazję przygotował specjalne wystąpienie.

Obrazy i rzeźby zdobiące tego wieczoru porajską Galerię Sztuki Współczesnej są pokłosiem pleneru, który odbył się we wrześniu tego roku. W malowniczej scenerii niewielkiej miejscowości Kapkazy w Górach Świętokrzyskich, powstało wiele ciekawych prac, które mogli oglądać zgromadzeni goście.

[- Te dziesięć lat, to wspaniały czas podarowany osobom z pasją, które właśnie dzięki grupie „KOLOR”, po raz pierwszy spróbowały rozwijać swoje umiejętności, malując nie tylko na kartkach, do szuflady, ale na płótnie i dla szerszej grupy odbiorców. To również możliwość podpatrzenia warsztatu profesjonalistów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Współpraca w grupie, to także możliwość budowania przyjacielskich relacji między osobami w bardzo różnym wieku, bo przecież w klubie tworzą osoby od 18 do kilkudziesięciu lat. Ten swoisty „mix” profesjonalistów i amatorów w różnym wieku zaowocował niesamowicie różnorodnymi pracami]- mówi Ewelina Kustra, członek grupy „Kolor”.

Na tę „KOLOR-ową” wystawę zapraszamy Państwa do Galerii Sztuki Współczesnej w Poraju. Można ją oglądać do końca bieżącego roku.

Skip to content