PORAJ ŁOWIŁ GWIAZDY DANCE! DZIECIAKI ZACHWYCAŁY!

W środę (22 maja) w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju odbył się V – Jubileuszowy Konkurs Taneczny dla Przedszkolaków „MINI DANCE SHOW”.

Scena rozbłysła od blasku naszych małych, utalentowanych Gwiazd.

Każdego roku, to największe taneczne show w powiecie myszkowskim, zachęca małych artystów do pokazania swoich umiejętności tanecznych. Ponad 100 roztańczonych, wspaniale przygotowanych, przedszkolaków pięknie prezentowało się na scenie porajskiej „Bajki”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Patronat honorowy nad konkursem objęli: starosta myszkowski – Piotr Kołodziejczyk oraz wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

MINI DANCE SHOW” rozpoczęła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk, która powitała zgromadzonych uczestników piosenką „Łowcy Gwiazd”, nawiązując do gwiezdnej tematyki tegorocznego konkursu. Tym samym wprowadziła wszystkich zebranych w roziskrzoną gwiazdami krainę, życząc dzieciakom powodzenia i doskonałej zabawy.

W tym roku do konkursu przystąpiło 11 zespołów. W skład jury zasiedli: Katarzyna Miklas – pedagog, instruktor tańca, choreograf w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie oraz Adrian Dobrowolski – tancerz, właściciel Szkoły Tańca Dobrowolscy z Częstochowy. Jury oceniało tancerzy w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Tegorocznemu konkursowi towarzyszyła scenografia związana z roziskrzonym gwiazdami niebem. Już od wejścia do porajskiej „Bajki”, uczestnicy, za sprawą otaczających dekoracji, przenosili się w baśniowy świat. Na wejściu powitały dzieci Elza i Kopciuszek – wyczarowane przez Spółdzielnię Socjalną „Czarodziejki”. Dwie księżniczki były doskonałym tłem do pamiątkowych fotografii z „MINI DANCE SHOW”.

Tradycyjnie, w holu przygotowano słodki poczęstunek. Każdy z uczestników miał też namalowaną kolorową gwiazdkę, która świadczyła o odwiedzinach w świecie pełnym migoczących gwiazd.
„MINI DANCE SHOW” zainaugurował występ dwóch zespołów tanecznych w kat. 3-4 latki: Zespół Taneczny „MYSZKI” z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Poraju oraz Zespół Taneczny „PSZCZÓŁKI” z Przedszkola Publicznego w Niegowie. Następnie na scenie zagościły „starszaki” – czyli kat. 5-6 latki, w której wzięło udział 9 zespołów z przedszkoli reprezentujących gminy powiatu myszkowskiego.

Po tanecznych zmaganiach przyszła chwila wytchnienia i czas obrad jury.

Od samego początku – czyli już od pięciu lat – „MINI DANCE SHOW” cieszy się ogromną popularnością. Obserwując niesłabnące zainteresowanie udziałem w konkursie oraz bardzo dużą ilość doskonale przygotowanych małych uczestników, możemy z całą pewnością stwierdzić, że jest to największe taneczne show w powiecie myszkowskim.

Wzorem lat ubiegłych ogłoszenie wyników odbyło się w taki sposób, by dzieciaki – laureaci – dowiedziały się o werdykcie od swoich opiekunów, indywidualnie. Zadaniem konkursu jest bowiem docenienie wszystkich uczestników i uhonorowanie ich w odpowiedni sposób, tym bardziej, że wszyscy tancerze byli doskonale przygotowani, a ich barwne kostiumy i taniec zachwycały.

Słowa ogromnego uznania dla dzieci, ich opiekunów, rodziców padły ze strony wójt Katarzyny Kaźmierczak, kierownika ZEAS – Anny Sochy-Korendo, oraz jurorów – Katarzyny Miklas i Adriana Dobrowolskiego.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju – Magdalena Ryziuk – Wilk pogratulowała dzieciom wspaniałych występów i zaprosiła wszystkich uroczych tancerzy na scenę po odbiór nagród, które wręczali: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak, kierownik ZEAS – Anna Socha-Korendo, oraz jurorzy – Katarzyna Miklas i Adrian Dobrowolski. Każdy zespół otrzymał dyplom za udział, pamiątkowe statuetki wykonane przez Spółdzielnię „Czarodziejki” i upominki: gry „Wygibajtus”, tablety graficzne oraz oraz inne nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK, w ekologicznych torbach podarowanych przez Firmę „POLONTEX S.A.” z Częstochowy, z dołączonymi pendrive’ami od Powiatu Myszkowskiego. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali cekinową, kolorową gwiazdkę, która symbolizowała tegoroczny „MINI DANCE SHOW”.

Nie mogliśmy pominąć naszych wspaniałych Jurorów, którzy zawsze rzetelnie oceniają młodych tancerzy – a jak wiadomo nie jest to łatwe. Za tę pięcioletnią współpracę zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami.

Zdobywcy I i II miejsc otrzymali karty upominkowe o wartości – odpowiednio – 300 i 200 zł ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myszkowie, natomiast za III miejsca zostały wręczone nagrody finansowe w wysokości 150 zł podarowane przez GOK.
Jubileuszowy „MINI DANCE SHOW” wsparli: Powiat Myszkowski, firma „POLONTEX S.A.” w Częstochowie oraz Spółdzielnia Socjalna „Czarodziejki”. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

[- „MINI DANCE SHOW” to najbardziej roztańczone przedsięwzięcie organizowane przez nasz ośrodek kultury. Podczas kilku godzin spotkania obserwujemy talenty najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, którzy bardzo starannie przygotowują się do tego konkursu. Jury i my – organizatorzy – mamy ogromną przyjemność podziwiania ich świetnie przygotowanych występów. Podziękowania należą się tu nauczycielom i dyrektorom przedszkoli, którzy – pomimo kwietniowych perturbacji (myślę tu o strajku)– zdołali wystawić swoje najlepsze reprezentacje do konkursu. Wiem, że wymagało to ogromnej pracy i zaangażowania, tym większe należą się im gratulacje i podziękowania. Dzieciaki były wspaniałe, a ich układy choreograficzne, kostiumy zachwycały. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie naszego zaproszenia do „MINI DANCE SHOW”]- mówi dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk.

Tegoroczna edycja „MINI DANCE SHOW” zakończyła się następującym werdyktem jury:

Kategoria: 3-4 latki

I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „PSZCZÓŁKI” – Przedszkole Publiczne w Niegowie

II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „MYSZKI” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju

Kategoria: 5-6 latki

I miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „PSZCZÓŁKI” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju

II miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „JEŻYKI” – Przedszkole z Oddz. Integr. w Koziegłowach

III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „STOKROTKI” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju

III miejsce: ZESPÓŁ TANECZNY „SKRZATY – CZARODZIEJE” – Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju

Wszystkim małym, roztańczonym i mega utalentowanym Uczestnikom gratulujemy sukcesu – bo przecież największymi Gwiazdami na scenie były wszystkie występujące dzieci!

Skip to content