PORAJ Z KOLOREM PO RAZ TRZECI

Inspirująco i twórczo – tak właśnie można opisać plener malarski, który odbył się 28-30 września br. na „Jurajskiej Przystani” w Jastrzębiu.

Organizatorem pleneru był Gminny Ośrodek kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Plener został dofinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Poraj. Partnerem projektu była „Jurajska Przystań”.

To były trzy wspaniałe, bardzo pracowite dni. Grupa artystów z Klubu Dorosłego Plastyka „KOLOR” działającego przy GOK w Poraju oraz zaproszeni Goście – w sumie ponad 20 osób – mimo upału podjęła wyzwanie i stanęła przed sztalugami.

Malownicze otoczenie ”Przystani Jurajskiej” w Jastrzębiu, wspaniała atmosfera, fantastyczni goście – to wszystko sprzyjało pracy twórczej.

W plenerze wzięli udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, co miało ogromny wpływ na różnorodność powstałych prac i przyczyniło się do wymiany artystycznych doświadczeń. W środę – w pierwszy dzień pleneru, uczestników odwiedziła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

W trakcie pleneru powstały fantastyczne prace, które będzie można oglądać podczas październikowej wystawy poplenerowej, na którą już dziś serdecznie zapraszamy!

W plenerze udział wzięli: Małgorzata BUTRYN, Maria CAŁUS, Bogusław CHWASTEK, Zofia CHWASTEK, Elżbieta CUBAŁA, Maria DUSZA, Katarzyna GRABSKA, Agata HAGNO, Jolanta HURAS, Jacenty JOŃCZYK, Patrycja KISIEL, Izabela KORPOL Ewelina KUSTRA, Halina LECH, Marzena LELETKO, Barbara ŁOZOWSKA, Marzena MARCZYK, Anna PATEREK, Wiktor PATEREK, Barbara PIŃCZYŃSKA, Joanna PIŃCZYŃSKA, Mariola POŁCIK, Jan ROJEWSKI, Rafał STĘPNIAK, Maja SZCZYPKA, Małgorzata WINIARSKI.

[- Serdecznie dziękuję uczestnikom pleneru, że po raz trzeci mogliśmy współtworzyć to integrujące działanie artystyczne. Dziękuję Radzie Sołeckiej z Poraja za przyznanie środków na realizację tego wydarzenia, jak również „Jurajskiej Przystani” za udostępnienie terenu pod plener i zaplecze sanitarno-techniczne. Podziękowania kierujemy również do Centrum Integracji Społecznej w Poraju za pomoc logistyczną] – mówił dyrektor GOK Poraj – Magdalena Ryziuk-Wilk.