POWITANIE LATA W ŻARKACH LETNISKU

Przy wspaniałej muzyce i sprzyjającej pogodzie udało nam się w minioną sobotę powitać lato w Żarkach Letnisku.

Organizatorami tego plenerowego przedsięwzięcia byli: Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska im. Hrabiny S. Raczyńskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak. Koncert poprowadziła Elżbieta Jatulewicz.

Tego dnia pogoda była bardzo życzliwa. Licznie zgromadzona w Amfiteatrze publiczność mogła w pięknej, leśnej scenerii letniego, sobotniego popołudnia spędzić miło czas. Już od godziny 17.00 w żareckim amfiteatrze rozbrzmiewała muzyka. Jako pierwszy w wiązance utworów biesiadnych zaprezentował się  zespół wokalno – instrumentalny „Jarzębina” z Żarek Letniska. Było radośnie, z uśmiechem, z dobrą energią, która udzielała się publiczności. Następnie swoim występem publiczność oczarowała niezawodna „Szalona Piątka Plus”.  Usłyszeliśmy polskie i zagraniczne przeboje. Wszystko wyśpiewane z największą starannością, a repertuar dobrany tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Zwieńczeniem tego letniego, muzycznego spotkania był zupełnie niezwykły, przepiękny koncert operetkowy pt. „Przeboje Światowe” w wykonaniu artystów scen poznańskich: Anny Michalak – sopran, Klaudiusza Kapłona – tenor oraz Bartosza Kuczyka – tenor. Mogliśmy wysłuchać oraz wspólnie zaśpiewać znane światowe szlagiery: „Dilajla”, „Amor”, „Wielka Sława”, „Funiculi – Funicula”, „Malowany dzbanku”. Wszystkim znane są te utwory, dlatego publiczność z ogromną ochotą wtórowała artystom. Koncert jak zawsze spotkał się z wielkim zainteresowaniem publiczności, która wypełniła żarecki amfiteatr. Artyści niewątpliwie spełnili jej oczekiwania, a mistrzowsko zaśpiewane przez nich utwory, solo i w duetach, nagradzane były zasłużonymi brawami. Każde wykonanie poprzedzone było wprowadzeniem, często z odrobiną humoru i żartu, którego dokonywał Bartosz Kuczyk. Ponad godzinny koncert został nagrodzony brawami na stojąco. Aby tradycji świętojańskiej stało się zadość, na powitanie lata na terenie basenu w Żarkach Letnisku zostały puszczone na wodę piękne, wianki z kwiatów i ziół. Na zakończenie muzycznego, plenerowego wieczoru zgromadzona publiczność mogła wspólnie potańczyć przy dźwiękach rozrywkowej muzyki serwowanej przez DJ-a Michała.

Tego dnia, trzy panie: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak wraz z Barbarą Woźniak – prezes Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letniska i Jolantą Chmurą – radną Rady Gminy Poraj, wręczyły specjalne podziękowania na ręce pana Mirosława Kozieła – mieszkańca Żarek Letniska, który w sposób wyjątkowy i bezinteresowny zaangażował się w prace przy budowie Amfiteatru.