PREZENTACJA CAŁUNU TURYŃSKIEGO W PORAJU!

W czwartkowe popołudnie, 4 kwietnia, w sali widowiskowo-kinowej „BAJKA” w Poraju miała miejsce niezwykła prezentacja, będąca okazją do poznania swoistego świadka śmierci i zmartwychwstania Chrystusa,

jakim jest Całun Turyński. Organizatorami tego spotkania byli: Gminny Ośrodek Kultury w Poraju oraz Towarzystwo Św. Pawła w Masłońskim, a patronat nad przedsięwzięciem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak. Prezentację poprowadził ks. Zbigniew Dudek – paulista i rekolekcjonista, kustosz kopii Całunu Turyńskiego, który od ok. 20 lat wędruje z nim po całej Polsce przybliżając jego niezwykłą historię.

Każdy, kto kiedykolwiek słyszał o tej jednej z największych relikwii chrześcijaństwa i przyszedł na spotkanie, na pewno pogłębił swoją wiedzę nie tylko o męczeńskiej śmierci Chrystusa, ale również o zwyczajach pogrzebowych ówczesnych Żydów. Ks. Zbigniew Dudek w bardzo prosty i mocno działający na wyobraźnię sposób, przybliżył nam ostatnie chwile życia, śmierć i zmartwychwstania Chrystusa, a rozważania przy tej niezwykłej relikwii stanowiły duchowe przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, tak ważnych dla każdego katolika.