„PSZCZÓŁKI” NAGRODZONE!

Nie 28 sierpnia jak pierwotnie planowano, a z opóźnieniem spowodowanym sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem w Gminie Poraj, 17 września spotkaliśmy się z laureatami Gminnego Konkursu Plastycznego.

Wczoraj (17 września) w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego pn.: „Pszczoły – od nich zależy tak wiele!”.

Konkurs miał na celu: popularyzację wiedzy na temat życia pszczół, uświadomienie roli owadów w przyrodzie oraz zwrócenie uwagi na problem masowego ich wymierania, a także sposobów ich ochrony, popularyzację właściwości miodu i innych produktów pszczelich oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci. Organizatorem konkursu był: Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, współorganizatorem Koło Pszczelarzy z Choronia, natomiast patronat honorowy objęła Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

[- Kochane Pszczółki, bo tak się dziś do Was zwrócę, przede wszystkim gratuluję Wam talentu, pomysłowości i chęci, bo przecież Wasze prace powstawały nie pod okiem nauczyciela, a w domu, w czasie kiedy było prowadzone nauczanie zdalne w szkołach w związku z pandemią]- mówiła wójt K. Kaźmierczak. Oprócz pani Wójt, na oficjalnym wręczeniu nagród laureatom pojawili się radni: Ewa Masłoń oraz Bartosz Rajczyk, a także inicjator konkursu – przewodniczący Koła Pszczelarzy w Choroniu – Władysław Rajczyk. Ten ostatni – jak zwykle w ciekawy sposób – opowiedział o swojej pasji pszczelarza, zwyczajach i ciekawostkach z życia pszczół. Pan Władysław Rajczyk przygotował też super niespodziankę dla dzieci – ul z miodem i wspaniałe nagrody dla każdego.

[- Ten konkurs planowaliśmy jeszcze w ubiegłym roku, ale przeszkodził nam wówczas strajk nauczycieli. Tym razem mieliśmy silnego przeciwnika w postaci koronawirusa, ale jak widać niektórych wspaniałych Artystów pandemia nie odstraszyła, i chętnie wzięli się do pracy twórczej. W efekcie powstały piękne prace, które będziemy chcieli eksponować na wystawach w poszczególnych szkołach, a na końcu w Urzędzie Gminy Poraj]- mówiła Magdalena Ryziuk-Wilk – dyrektor GOK-u.

Konkurs adresowany był dla dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 9 lat. Wpłynęło łącznie 13 prac. Jury w dniu 24 sierpnia br. w składzie: Zofia Chwastek – instruktor ds. plastycznych, Klaudia Zalega – plastyk oraz Ewelina Kustra – plastyk postanowiło przyznać następujące nagrody:

Kat. I: 3 – 4 latki

I miejsce:

Alicja NIEMCZYK

II miejsce:

Milena CZERWIK

Kat. II: 5 – latki

I miejsce:

Natalia KOPACZ

II miejsce:

Laura ZIELIŃSKA

Zuzanna CZERWIK

III miejsce:

Dominika KRAKOWIAN

Marcelina KLIMCZYK

Kat. III: kl. I – III Szkoły Podstawowe

I miejsce:

Kinga BOROŃ

II miejsce:

Milena KOZIEŁ

Karolina DĘBSKA

III miejsce:

Aleksandra GAJZNER

Fabian KUZIOROWICZ

Jury postanowiło przyznać nagrodę GRAND PRIX – Emmie MĘCIK za kreatywność i wykonanie. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a zdobywczyni Grand Prix otrzymała kartę podarunkową w wysokości 150 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za olbrzymi wkład pracy oraz zaangażowanie w przygotowanie prac. Jednocześnie gratulujemy talentu oraz pomysłowości w doborze materiałów i technik wykonania. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

Skip to content