PSZCZÓŁKI OD NICH ZALEŻY TAK WIELE – NAGRODZONE

W minioną sobotę (19 sierpnia) w pięknej scenerii Alei Lipowej w Choroniu spotkaliśmy się z Laureatami IV Gminnego Konkursu Plastycznego pn.: „Pszczoły – od nich zależy tak

wiele!”. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas „XII Chorońskich Prażuchów” i „IX Święta Miodu”. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Woj. Śląskiego – Jakub Chełstowski i Wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Konkurs miał na celu: popularyzację wiedzy na temat życia pszczół, uświadomienie roli owadów w przyrodzie oraz zwrócenie uwagi na problem masowego ich wymierania, a także sposobów ich ochrony, popularyzację właściwości miodu i innych produktów pszczelich oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci.

Współorganizatorem konkursu byli: Regionalny Związek Pszczelarzy w Częstochowie i Koło Pszczelarzy w Choroniu. Nagrody mali artyści otrzymali z rąk Wójt Gminy Poraj – Katarzyny Kaźmierczak, Piotra Krawczyka – Prezesa Zarządu Regionalnego Związku Pszczelarzy w Częstochowie, Władysława Rajczyka – prezesa Koła Pszczelarzy w Choroniu, Aldony Gocyły – byłej prezes Koła Pszczelarzy w Myszkowie oraz Anny Kukli – skarbnika Gminy Poraj. W imieniu Związku Pszczelarzy  Prezes Zarządu Regionalnego w Częstochowie – P. Krawczyk wręczył Wójt K. Kaźmierczak oraz byłej Prezes Koła w Myszkowie A. Gocyle podziękowania za długoletnią współpracę.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy,  a ponadto W. Rajczyk wręczył wszystkim Laureatom słoiczki pysznego miodu i pamiątkowy kubeczek. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz GOK Poraj. Ponadto zdobywcy I miejsc otrzymali dodatkowo bony upominkowe do Galerii Jurajskiej ufundowane przez: wójt Katarzynę Kaźmierczak, kierownik ZEAS – Annę Sochę-Korendo oraz dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Konkurs realizowany był w 4 kategoriach wiekowych. W tym roku wpłynęło łącznie aż 81 prac. Ich ilość świadczy o tym, że konkurs cieszy się coraz większą popularnością.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. Laureatom gratulujemy!

Oto nasi wspaniali Laureaci:

Kategoria I: 3 – 4 latki

KINGA BOROŃ

GABRIELA MACHURA

DOMINIK MAŚLANKIEWICZ

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Informujemy, że już jesienią ruszamy z konkursem „Barwy Jesieni na Jurze”.