SĄ POŻEGNANIA, NA KTÓRE NIGDY NIE BĘDZIEMY GOTOWI…

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że po długiej walce z chorobą, odeszła Jolanta Zalega.

Zdarza się, że mamy szczęście, i na swojej drodze zawodowej spotykamy ludzi, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem, pasją i zaangażowaniem motywują nas do działania w sposób wyjątkowy. Wspierają przy tym, uczą, życzliwie spoglądają na błędy… Z czasem stają się nam bardzo bliscy. Gdy odchodzą… pozostawiają po sobie pustkę nie do wypełnienia.

Jedną z takich osób, od lat zaangażowanych w życie społeczne Gminy Poraj, i od dziesięcioleci związaną z kulturą była Jolanta Zalega. Odeszła po długiej walce z chorobą. Nigdy nie zapomnimy jak bardzo nas wspierała w realizacji wszelkich możliwych pomysłów związanych z Jej wielką pasją – gotowaniem. Warsztaty kulinarne, prezentacje stołów wielkanocnych i bożonarodzeniowych, Gala Mecenasa Kultury, konkursy kulinarne – to pani Jola tym wszystkim zawiadywała, wymyślała, wyszukiwała. To musiało być idealne i na wysokim poziomie. I było. Współpraca z panią Jolą była ogromną przyjemnością.

Jej życie wypełnione było działalnością społeczną. Zawsze skromna, zawsze gdzieś z tyłu, niezmiennie życzliwa i pomocna. W 2017 roku otrzymała tytuł Mecenasa Kultury w kategorii altruista. Nawet w czasie, gdy była już chora, nie odmawiała nam swojej pomocy. Jeszcze w ubiegłym roku poprowadziła warsztaty kulinarne dla dzieci… Umawialiśmy się na kolejne…

Pani Jolu, na zawsze pozostanie Pani w naszych sercach. Dziękujemy…

Magda Ryziuk-Wilk i Pracownicy GOK

Skip to content