SUKCES SENIORÓW Z CHORONIA!

1 października b.r. w Żarkach odbyła się konferencja nt. rozwoju przedsiębiorczości i aktywizacji lokalnej społeczności zorganizowana przez Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury”.

To właśnie podczas niej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu kulinarnego. W gronie nagrodzonych znalazło się Koło Emerytów i Rencistów z Choronia.

Konkurs kulinarny zorganizowany przez „Partnerstwo Północnej Jury” odbył się w okresie wakacyjnym. W kulinarne „szranki” stanęły m.in. koła KGW i przedstawiciele okręgowych PZERII z ościennych gmin. Gminę Poraj godnie reprezentowały: KGW „Natalinki” i seniorzy z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Choroniu. Nasi seniorzy przygotowali dobrze znaną wszystkim mieszkańcom potrawę – chorońskie prażuchy, od której pochodzi nazwa cyklicznej imprezy organizowanej od wielu lat w Alei Lipowej w Choroniu. I to właśnie ta potrawa zdaniem jury zasłużyła na wyróżnienie.

W trakcie konferencji, Dyrektor PPJ – Jerzy Motłoch wraz z Dyrektorem Departamentu Terenów Wiejskich – Andrzejem Perlińskim, Zastępcą Dyrektora ŚODR – Tomaszem Wiekierą i włodarzami partnerskich gmin uroczyście wręczyli nagrody wraz z gratulacjami laureatom konkursu kulinarnego, który był realizowany przez Stowarzyszenie PPJ w partnerstwie ze Śląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Gminą Janów, Gminą i Miastem Koziegłowy, Gminą Lelów, Gminą Mstów, Gminą Niegowa, Gminą Olsztyn, Gminą Poraj, Gminą Przyrów, Miastem i Gminą Żarki.

Z ich rąk nagrodę odebrali przedstawiciele Koła terenowego PZERII w Choroniu – Państwo Barbara i Wiesław Skórowie. Gorąco gratulujemy naszym wspaniałym seniorom za udział w konkursie i przygotowanie prażuchów, które, jako danie lokalne rozsławiły kulinarne smaki naszego regionu.

Skip to content