SUKCES! SUKCES! SUKCES!

Ogromnym sukcesem zakończył się dla młodych artystów z Gminy Poraj tegoroczny finał

III Festiwalu „Nasz Talent”.

Każdy z wokalistów reprezentujących naszą Gminę zajął miejsce na podium, a Katarzyna Ząbkiewicz zdobyła całą „koronę” Festiwalu. Brawo!!!.

W niedzielne popołudnie 28.04.2019, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury, wypełniła się po brzegi, a to za sprawą wyjątkowego wydarzenia artystycznego – Festiwalu „Nasz Talent”  im. H. Gmitra, organizowanego przez Powiat Myszkowski już trzeci rok z rzędu. Na widowni zasiedli również rodzice i rodziny młodych wokalistów z Gminy Poraj, a także wójt Gminy – Katarzyna Kaźmierczak, kierownik ZEAS – Anna Socha-Korendo i dyrektor GOK w Poraju – Magdalena Ryziuk-Wilk. Wszyscy przyjechali, by wspierać naszą reprezentację i głośnym brawami dodawać im pewności siebie na scenie. Wokaliści występowali w kilku kategoriach. W gronie laureatów znaleźli się najlepsi z najlepszych wyłonieni w eliminacjach szkolnych, a następnie gminnych.

Gminę Poraj reprezentowało sześcioro utalentowanych solistów. Ich niedzielny występ poprzedziły warsztaty wokalne, które są bardzo ważną częścią Festiwalu, a które poprowadzili: Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz. Podczas niedzielnego finału wokaliści byli poddani ocenie profesjonalnego jury w składzie: Robert Janowski – przewodniczący jury, Joanna Smajdor oraz Grzegorz Seweryn.

Na scenie wszystkim młodym artystom towarzyszyła doskonała orkiestra festiwalowa, co było wspaniałym dopełnieniem i wyróżnieniem całego Festiwalu, ale też utrudnieniem dla wokalistów, bo zaśpiewać z orkiestrą wcale nie jest łatwo. Wszyscy wykonawcy poradzili sobie wyśmienicie, a brzmiało to pięknie. Do tego fantastyczna oprawa świetlna i nagłośnienie. Młodzi wokaliści z Gminy Poraj czuli się na scenie świetnie i tak też zaśpiewali. Jak okazało się później, z sukcesem wyśpiewali swój sukces. Werdykt jury był bowiem wspaniały dla solistów z naszej Gminy.

Ogłoszenie wyników rozpoczęto od najmłodszych kategorii i tu od razu Poraj znalazł się na najwyższym miejscu na podium. Jury zdecydowało, że pierwsze miejsce w kategorii przedszkola zdobyła Nicola Sobecka piosenką pt. „Plotka”. Młodziutka wokalistka była wyśmienicie przygotowana, miała piękny kostium i wplecione w piosenkę elementy choreograficzne.

Następna kategoria (SP kl. I-III), okazała się znowu szczęśliwa dla Gminy Poraj. Jakub Potempski wyśpiewał, robiąc mega show na scenie, II miejsce, a Łucja Piecuch, piękną, liryczną piosenką pt.: „Reflection”, wyśpiewała III miejsce. W kategorii kl. IV-VI SP znowu Poraj triumfował. Tym razem dzięki Magdalenie Bąk i jej doskonałej interpretacji piosenki z repertuaru Margaret pt.: „Byle jak”, która, zdaniem jury zasłużyła na III miejsce na podium. Kolejna kategoria (Kl. VII -VIII i Gimnazjum) znowu należała do Poraja. I miejsce zdobyła w niej rewelacyjna Katarzyna Ząbkiewicz, która, jak się później okazało, skradła serca Jury, bowiem zdobyła również nagrodę GRAND PRIX Festiwalu i nagrodę specjalną członka jury – Grzegorza Seweryna, który napisze specjalnie dla Kasi piosenkę.

[- Miałem Cię Kasiu zaprosić do studia na nagranie piosenki, ale stwierdziłem, że najpierw napiszę Ci tę piosenkę]- mówił na scenie G. Seweryn.

W ostatniej kategorii (szkoły średnie) ponownie I miejsce należało do reprezentantki Poraja. Chiara Wawryło pokazała się w przepięknej soulowej interpretacji utworu „One and only” [- To było zachwycające wykonanie i bardzo dojrzałe. Chiara pokazała swój warsztat, w jej wykonaniu czuć było pewność siebie i te lata spędzone na udoskonalaniu swojego rzemiosła wokalnego i rozwijaniu talentu, bo pamiętamy przecież jak długo Chara już śpiewa. Pamiętamy ją choćby z licznych występów z zespołem „Plus Minus”]- mówi dyrektor GOK – M. Ryziuk-Wilk.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci bonów upominkowych o wartości 1000 zł – pierwsze miejsce, 600 zł – drugie miejsce, 400 zł – trzecie miejsce, a główną nagrodą dla Katarzyny Ząbkiewicz za zdobycie GRAND PRIX jest wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Piosenek Jacka Cygana.

[- Nasze, porajskie Talenty zaprezentowały się wspaniale. Byłam i wciąż jestem niezwykle dumna z ich występu i pełna podziwu dla pracy, którą włożyli w przygotowania. Finał był na bardzo wysokim poziomie, a mimo to „Poraj” zgarnął wszystko, co dało się zgarnąć! Potrójny sukces Kasi dowodzi, że cierpliwość, praca i mocne wsparcie najbliższych pozwalają przezwyciężać najtrudniejsze doświadczenia, które nie powinny być udziałem dzieci. Kasiu, Chiaro, Madziu, Jakubie, Łucjo, Nicolko – Wasz sukces to wskazówka dla wszystkich, że WARTO PIELĘGNOWAĆ SWÓJ TALENT! ]- podsumowuje wójt Katarzyna Kaźmierczak.

Chcielibyśmy podkreślić, że nagrodą dodatkową dla naszej wspaniałej reprezentacji będzie występ z zawodowymi wokalistami podczas Dni Gminy Poraj, na scenie plenerowej, w dn. 29 czerwca.