ŚWIATŁO, KOLOR, WODA – WYSTAWA STANISŁAWA POKORSKIEGO

W miniony piątek (10 maja) w Galerii Sztuki Współczesnej w Poraju odbył się wernisaż malarstwa Stanisława Pokorskiego ”Światło, kolor, woda”.

Na tej wyjątkowej wystawie mieliśmy przyjemność gościć wielu pasjonatów malarstwa, stałych bywalców naszej Galerii, w tym również wójt Gminy Poraj – Katarzynę Kaźmierczak, radnych Rady Gminy na czele z przewodniczącą Rady Gminy – Ewą Masłoń. Wójt K. Kaźmierczak wraz z dyrektor GOK – Magdaleną Ryziuk-Wilk, podziękowała malarzowi za możliwość ekspozycji tej wystawy w Poraju i współpracę z instytucją kultury podczas warsztatów, które odbyły się w przeddzień wystawy.

Zgromadzonych gości przywitała dyrektor GOK Poraj, zapraszając artystę do swoistego rodzaju rozmowy, w której udało się namówić Stanisława Pokorskiego do opowiedzenia kilku anegdot związanych z jego twórczością. Cały wernisaż przebiegł w przyjemnej atmosferze, salę galerii wypełniały rozmowy na temat techniki malarskiej, oraz ogólnego odbioru prac artysty. Subtelność jego akwareli, wzbudzała podziw i niemały entuzjazm licznie zgromadzonych gości. Podczas wernisażu można było samemu spróbować swoich sił w tej trudnej technice malarskiej pod okiem Stanisława Pokorskiego. On sam również zaszczycił nas możliwością zobaczenia jak powstaje jedna z jego prac.

Stanisław Pokorski urodzony w 1967 roku w Wieluniu. Edukację artystyczną rozpoczął w Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli w 1982 roku, na kierunku wystawienniczym. Następnie w latach 2000-2005 studiował na wydziale grafiki warsztatowej w Akademii Jana Długosza w Częstochowie, gdzie uzyskał dyplom z litografii w pracowni G. Banaszkiewicza. Działalność artystyczną rozwijał uczestnicząc w licznych plenerach malarskich organizowanych przez stowarzyszenia i kluby twórców. Od 1996r. działał w Klubie Artystów Nieprofesjonalnych przy MDK w Oleśnie. W 2001 roku powołał Stowarzyszenie Twórców Ziemi Oleskiej, gdzie jako prezes organizował warsztaty malarskie i plenery we współpracy z opolskim i myszkowskim środowiskiem artystów. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Wystawę można podziwiać do 10 czerwca br. w porajskiej Galerii Sztuki Współczesnej mieszczącej się w budynku GOK Poraj. Czekamy na Państwa we wtorki od godz. 8.00 – 20.00, natomiast w poniedziałki w godz. 8.00 – 16.00, środa – piątek godz. 8.00 – 16.00. Istnieje także możliwość odwiedzenia Galerii w innych godzinach, po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym: 530 210 560.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Partnerami przedsięwzięcia byli: Hotel „Leśna Radość”, Maluje.pl oraz Stowarzyszenie „Marina Poraj”.