Święty Mikołaj w Poraju!

We wtorek (5 grudnia) sala widowiskowo- kinowa „Bajka” w Poraju wypełniła się po brzegi, a to za sprawą wyjątkowego spektaklu i niecodziennego gościa,

który tego dnia miał pojawić się w naszej „Bajce”. Dzieciaki – jak co roku – chętnie skorzystały z zaproszenia i pojawiły się na dorocznym spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

Organizatorami tego świątecznego przedsięwzięcia dla najmłodszych mieszkańców Gminy byli: wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.
Czas oczekiwania na upragnionego gościa wypełnili aktorzy z Teatru TRIP z Katowic wystawiając na deskach „Bajki” cudowny spektakl pt. „Fabryka Śniegu”. Dzieciaki zostały zabrane w niezwykłą podróż do miejsca gdzie Sopelka i Obłoczka produkowały śnieg. W przygotowaniu białych świąt próbował im przeszkodzić Kaloryfer, ale na szczęście z mizernym skutkiem. Po ponownym uruchomieniu naprawionej maszyny do wytwarzania śniegu, okazało się, że nad Porajem przelatuje właśnie św. Mikołaj z prezentami dla grzecznych dzieci z naszej Gminy.
Spotkanie z Mikołajem, a do tego słodki upominek i pamiątkowe zdjęcie był fantastyczną niespodzianką dla naszych milusińskich.
Następne spotkanie dopiero za rok, ale czas szybko płynie i na pewno Mikołaj ponownie zagości
w Poraju.

Skip to content