ŚWIĘTY MIKOŁAJ ZAWITAŁ DO PORAJA!!!

We wtorek (7 grudnia) sala widowiskowo- kinowa „Bajka” w Poraju wypełniła się po brzegi, a to za sprawą wyjątkowego

spektaklu i niecodziennego gościa, który tego dnia miał pojawić się aż dwukrotnie w naszej „Bajce”. Dzieciaki, jak co roku z utęsknieniem wyczekiwały spotkania ze Świętym Mikołajem.

Organizatorem tego świątecznego przedsięwzięcia dla najmłodszych mieszkańców Gminy był: Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

Czas oczekiwania na upragnionego gościa wypełnili aktorzy z teatru „Katarynka” z Gdańska, wystawiając na deskach „Bajki” przedstawienie pt. „Polarna Przygoda”. Jest to opowieść o przygodach dwóch szalonych pingwinów Bolka i Loli, uwielbiających rock&rolla. Przez swą nierozwagę obudzili polarnego potwora, który okazał się zwykłym, zaplątanym w śmieci ptakiem. Pojawia się pomocny polarnik, który pomógł mu wyjść z tarapatów. Dzieci dowiedziały się, że lód bywa zdradliwy. Bajka pokazała ile dobrych rzeczy zależy od człowieka, żyjącego w zgodzie z przyrodą.

Po barwnym widowisku nadszedł czas na to długo wyczekiwane spotkanie. Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie przez Mikołaja słodkiego upominku. Ponadto, każde dziecko zostało uwiecznione na wspólnej fotografii z tym wyjątkowym gościem. W tym dniu radości i śmiechu było wiele. Na twarzach dzieci było widać wielkie wzruszenie i zadowolenie.

Cieszymy się, że Mikołaj i w tym roku nie zapomniał o grzecznych dzieciach z Gminy Poraj. Do zobaczenia w przyszłym roku!