„SZALONA PIĄTKA PLUS” I KOLEJNY SUKCES

W dniach 17-18 czerwca br. roku odbył się w Krakowie IV Ogólnopolski Festiwal PiosenkiKrakowskiej. Gminę Poraj – jak zwykle z sukcesem – reprezentowała „Szalona Piątka Plus”.Organizatorem Festiwalu była Fundacja Artystyczna CANTITO.

Preeliminacje odbyły się na zasadzie przesłuchań nagrań demo. „Szalona Piątka Plus” nagrywała swoją muzyczna wizytówkę w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju przy pomocy akustyka GOK – Piotra Matuszczyka. Na wyniki wstępnych eliminacji na szczęście nie trzeba było długo czekać. Szybko dotarła do nas wiadomość, że zespół zakwalifikował się do Krakowa i tak naprawdę po cichu na to liczyliśmy. Mail z dobrą wiadomością nie był więc dla nas zaskoczeniem. „Szalona Piątka Plus” przyzwyczaiła nas do swoich sukcesów]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Festiwal w Krakowie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do głównych eliminacji zakwalifikowało się w sumie 32 wykonawców z całej Polski. Obecne były zespołu min. z Warszawy, Szczecina, Rzeszowa i wśród nich Nasza „Szalona Piątka” z Poraja!

[- Festiwalowi towarzyszyła miła i gościnna atmosfera i cieszymy się, że mogłyśmy uczestniczyć w tym wspaniałym przedsięwzięciu artystycznym]- mówi kierownik muzyczny zespołu „Szalona Piątka Plus” – Elżbieta Jatulewicz.

„Szalona Piątka” wyśpiewała II miejsce w kategorii: duety, zespoły w oktawie i wokalno-instrumentalnej. Panie brawurowo wykonały utwory: „Świat w obłokach” Marka Grechuty

i „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokocha”. Zwłaszcza ten drugi utwór oczarował krakowską publiczność i przypadł do gustu członkom jury.

[- Gratulacje i wielkie brawa dla naszych wspaniałych wokalistek z „Szalonej Piątki Plus”. Jak zwykle nas nie zawiodły. Życzę kolejnych sukcesów]- mówi wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.

foto – Fundacja Artystyczna Cantito