„SZALONA PIĄTKA PLUS” W TVP 3

W miniony poniedziałek (31 maja br.) na antenie TVP 3 mogliśmy obejrzeć materiał promujący „Szaloną Piątkę Plus”. Zespół obchodzi w tym roku Jubileusz 10-lecia działalności artystycznej.

Materiał przygotowany przez Lidię Tarczyńską – redaktorkę z TVP 3 Katowice jest wspaniałym podsumowaniem dotychczasowej pracy tego zespołu. Można go było obejrzeć w Wiadomościach Rolniczych o godz.11.30. Dziękujemy L. Tarczyńskiej za promocję zespołu. Dla osób, które nie zdołały go zobaczyć udostępniamy link do programu:

Materiał o „Szalonej Piątce Plus” pojawia się w 18 minucie programu.

Zespół „SZALONA PIĄTKA PLUS” powstał w 2011 roku w Żarkach-Letnisku. Jego założycielką i szefową jest Elżbieta Jatulewicz. „Szalona Piątka Plus” działa pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Po zaledwie kilku próbach panie postanowiły wystąpić w „Senioradzie 2011” w Siewierzu. Ku ogromnemu zdziwieniu dostały drugą nagrodę. Uskrzydlone, postanowiły śpiewać dalej. W marcu 2013 wzięły udział ponownie w „Senioradzie 2013” w Siewierzu, gdzie zdobyły Grand Prix. Panie koncertują na różnego typu imprezach i wydarzeniach artystycznych w Gminie Poraj. Zespół wokalny „Szalona Piątka Plus” oraz solistka Elżbieta Jatulewicz oczarowały publiczność i jury ogólnopolskich V Juwenaliów III Wieku zbierając zasłużony aplauz publiczności, który miał odzwierciedlenie w werdykcie jury, które przyznało „Szalonej Piątce Plus” główną nagrodę w kategorii zespół wokalny, a występująca również solo Elżbieta Jatulewicz zdobyła główną nagrodę – w specjalnie stworzonej dla niej kategorii piosenki aktorskiej. Następne sukcesy to: 2015 rok – wyróżnienie w kategorii zespół wokalny podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie, w kwietniu 2017 – nagroda Grand Prix w Miejskim Domu Kultury w Hałcnowie podczas II Prezentacji Twórczości Artystycznej Seniorów, laureatki pięciu kolejnych Festiwali Piosenek Janusza Gniatkowskiego w Poraju – zdobywczynie w kolejnych latach pierwszych oraz drugich miejsc. Ostatnim znaczącym osiągnięciem Zespołu jest Wyróżnienie Specjalne Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Włoskiej „VOLARE”.