SZOPKI BOŻONARODZENIOWE NAGRODZONE!

Niestety, z powodu pandemii musieliśmy odwołać uroczysty Orszak Trzech Króli, który miał przejść ulicami Choronia [-Orszak Trzech Króli planowaliśmy w tym roku zorganizować po raz pierwszy. Niestety nasze plany pokrzyżowała pandemia. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się powrócić do tradycyjnego sposobu świętowania. Jedno mogę zagwarantować, że organizacja wydarzeń związanych z tym świętem będzie kontynuowana, bez względu na ich formułę – mówi Katarzyna Kaźmierczak, wójt Gminy Poraj.]

Z powodu ograniczeń uroczystość odbyła się 05.01 br. w bardzo skromnym zakresie w Kościele św. Jana Chrzciciela w Choroniu. W kameralnym gronie wspólnie odśpiewaliśmy piękne, polskie kolędy przy akompaniamencie Romana Krysta oraz wręczyliśmy nagrody laureatom I Gminnego Konkursu Plastycznego na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową.

Każdy z uczestników tego spotkania otrzymał śpiewnik z kolędami i koronę jako symbol tego Święta. Rozstawaliśmy się z nadzieją, iż w przyszłym roku uroczystość ta odbędzie się z dużo większym rozmachem oraz przy licznym udziale lokalnej społeczności.

Jury w składzie: Katarzyna Kaźmierczak – wójt Gminy Poraj, Magdalena Ryziuk-Wilk – dyrektor GOK w Poraju, Grażyna Łoś-Kryst – skarbnik Stowarzyszenia Wspólnota Gaude Mater oraz Roman Kryst – prezes zarządu Stowarzyszenia Wspólnoty Gaude Mater dokonało oceny zgłoszonych szopek 30 grudnia 2020 r. i postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

I miejsce: Samorządowe Publiczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Poraju oraz rodzina Czerwików

z Choronia – nagrody finansowe w wysokości 450 zł,

 

II miejsce: rodzina Kaniewskich z Choronia oraz parafianie z Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Jastrzębiu – nagrody finansowe w wysokości 300 zł,

 

III miejsce: rodzina Gajznerów z Poraja, rodzina Błaszczyków z Poraja oraz rodzina Klimczyków z Poraja – nagrody finansowe w wysokości 100 zł.

 

Laureaci oprócz nagród finansowych otrzymali również dyplomy oraz upominki. Nagrody finansowe ufundował Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego  w Poraju. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział i wykonanie pięknych szopek oraz zachęcamy do udziału w II edycji tego konkursu.

 

Patronat honorowy nad całym przedsięwzięciem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak natomiast współorganizatorem było Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater z Częstochowy.

 

Skip to content