TAKI BYŁ ROK 2020

Dziś przedstawiamy fotograficzne podsumowanie 2020 roku. Dzielimy się z Państwem okruchami wspomnień ze zrealizowanych przedsięwzięć.

Mijający rok dla nikogo z nas nie był łatwy. Pandemia sprawiła, że wiele zaplanowanych przez nas przedsięwzięć musiało zostać odwołanych, niektóre z nich modyfikowaliśmy, inne zmienialiśmy w formę online.Od połowy marca nasza oferta stale musiała być dostosowywana do aktualnych wytycznych i przeprowadzana w reżimie sanitarnym. Mimo tej ciężkiej sytuacji robiliśmy wszystko, by działać, by działać z pasją, tworzyć, promować, zachęcać do udziału w kulturze, by pomimo pandemii w naszej Gminie – na ile to możliwe – kultura była obecna w życiu mieszkańców. Przez te dwanaście miesięcy realizowaliśmy warsztaty artystyczne, ferie dla dzieci, wernisaże, koncerty, konkursy i festiwale – w tym te o charakterze ogólnopolskim jak Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego i Konkurs Rękodzieła Artystycznego zrealizowany w ramach Folkloriady Jurajskiej.

Kiedy to było możliwe kontynuowaliśmy próby naszych zespołów, zaoferowaliśmy zajęcia z gry na instrumentach w formie online. Wszystko po to, by zminimalizować straty w edukacji artystycznej jakie z pewnością poczyniła pandemia.

Dziękujemy wszystkim za współpracę w mijającym roku, za udział w naszych propozycjach artystycznych. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i wierzymy, że wkrótce wszystko wróci do normalności, do tej normalności, której często nie docenialiśmy, a za którą tak bardzo dziś wszyscy tęsknimy.

Życzymy Państwu zdrowia i optymizmu w nadchodzącym Nowym Roku.

Załoga GOK Poraj

 

Skip to content