WALENTYNKA DLA BLISKICH

WALENTYNKI DLA BLISKICH

W ubiegłym tygodniu – 14 lutego – obchodziliśmy Święto Zakochanych czyli Walentynki. Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju tradycyjnie już uczcił to święto programem artystycznym pn. „Walentynka dla bliskich”.

Patronat nad tym wydarzeniem objął wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.Na scenie sali widowiskowo-kinowej „Bajka” zaprezentowały się dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach stałych GOK Poraj. Młodzi artyści pokazali swoje artystyczne umiejętności i zapewnili nam wyjątkowe wrażenia ukazując cały wachlarz swoich pasji i talentów. [- Byliśmy świadkami wspaniałego widowiska. Z ogromną przyjemnością obserwujemy rozwój tych młodych ludzi, którzy tego dnia z taką pasją wyrażali swoje umiejętności artystyczne. Zobaczyliśmy ich poprzez muzykę, taniec, poezję, prace plastyczne i ceramiczne. Sądzę, że publiczność – w ogromnej mierze złożona z najbliższych naszych „małych gwiazd” – miała powód do dumy]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk. We foyer „walentynkowi goście” mogli podziwiać prace dzieci uczęszczających na zajęcia z plastyki i ceramiki prowadzone przez instruktorów: Zofię Chwastek i Martę Jędrzejewską. Na tej „miłosnej” ekspozycji było całe mnóstwo prac, które zachwycały.Ten uroczysty wieczór rozpoczął się od recytacji wierszy w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Poraju współpracujących z działającym przy GOK klubem literacko – historycznym „Pod Strofą”, którego opiekunem jest Wiesław Popielak. Tego wieczoru wiersze o miłości prezentowali: Dominika Kamieńska, Krystian Kramarzyk, Dominika Gacek, Wiktoria Parasiewicz, Milena Rajczyk, Kamila Morawska, Paulina Jakubczak, Katarzyna Pelka, Wiktoria Jędryka, Anna Górska, Wiktoria Funiok, Julia Krasucka, Laura Maroń.

W mocnym, rockowo-popowym brzmieniu zaprezentowali się perkusiści: Mateusz Pasek, Maciej Zawadzki, Mikołaj Mizera i Bartek Nawara. Wszyscy są uczniami Przemysława Smacznego i pod jego okiem w GOK-u szkolą swoje umiejętności gry na perkusji. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć występu zespołu, który od dziesięcioleci towarzyszy Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Oczywiście mowa o zespole „Nastolatki” prowadzonym przez instruktorów: Ewę Matuszczyk i Adama Grajdka.

Na scenie zaprezentowali się też tancerze w swoich solówkach – uczestnicy zajęć STREET DANCE prowadzonych przez Marcina Rajkowskiego. Piękną, folklorystyczną wizytówką GOK-u był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Poraj” i jego fantastyczna wiązanka taneczno-wokalna wyuczona pod okiem instruktorów: Bożeny Dróżdż, Anny Szczęsnej i Zdzisława Zasunia.

Koncert przebiegł w bardzo miłej atmosferze i pozwolił spędzić przyjemnie walentynkowy wieczór.

[- Bardzo dziękuję wszystkim wykonawcom, ich instruktorom oraz publiczności za przyjęcie naszego zaproszenia na ten wyjątkowy wieczór. Życzę Państwu wiele miłości na każdy dzień i zwykłej, ludzkiej życzliwości]- mówiła na zakończenie dyrektor GOK.

Skip to content