WALENTYNKOWY PIĄTEK

W miniony piątek (01. marca) Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju tradycyjnie – choć z niewielkim opóźnieniem – uczcił Walentynki programem artystycznym pn. „Walentynka dla Bliskich”.

Patronat nad tym wydarzeniem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak. Koncert z okazji Święta Zakochanych na stałe wpisał się już w kalendarz imprez organizowanych przez porajski GOK.

Na scenie sali widowiskowo- kinowej „Bajka” zaprezentował się szeroki przekrój wykonawców. Mogliśmy podziwiać zarówno dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach stałych GOK Poraj, jak również dorosłych – którzy także prężnie działają przy porajskim Ośrodku Kultury.

[ – Bardzo się cieszę, na to Wasze wspólne, wyjątkowe, muzyczne spotkanie. Wiem, że dla

wszystkich występujących jest to ważne wydarzenie, bowiem wystąpią dla swoich najbliższych i będzie to okazja do zaprezentowania talentów, ale też postępów jakie zrobili od swoich ostatnich prezentacji scenicznych. Jak wiemy muzyka łączy pokolenia i dziś na tej scenie będziemy mieć tego dowód. Ja dziękuję wszystkim artystom za ich pasję, za to jak pięknie reprezentują naszą Gminę. Życzę Wam wielu sukcesów i rozwijania talentów pod okiem najlepszych instruktorów, bo przecież tylko tacy współpracują z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poraju]- mówiła otwierając koncert – wójt Katarzyna Kaźmierczak. Ten uroczysty wieczór rozpoczął się od występu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Poraj”. Dzieci zaprezentowały barwny, polski folklor, choć w ich występie, zgodnie z najnowszymi trendami, pojawił się również element z muzyki rozrywkowej. Do występu przygotowywały się pod kierunkiem instruktorów: Bożeny Dróżdż , Anny Szczęsnej i akordeonisty – Zdzisława Zasunia.

Na porajskiej scenie nie mogło zabraknąć również „Nastolatek” – zespołu, który od dziesięcioleci, podczas różnych uroczystości, towarzyszy GOK. Zespół prowadzony jest przez instruktorów: Ewę Matuszczyk i Adama Grajdka. Nastolatki w bardzo energetycznym występie zdołały do wspólnego odtańczenia „kaczuchów” porwać całą publikę „Bajki”. Zabawa rozkręciła się na dobre.

Milena Czarnecka, Hania Stobiecka, Marysia Majstryszyn oraz Jagoda Jura – to wokalistki ze Studia Piosenki Marleny Labocha. Młode artystki, choć bardzo przejęte, bez trudu zdołały poskromić tremę i na scenie dały z siebie absolutnie wszystko. Jagoda wyśpiewała nawet swoją własną kompozycję. Było nastrojowo, refleksyjnie, pięknie!

Ubiegłoroczna premiera musicalu pt. „Przez dziurkę od klucza” według scenariusza Elżbiety Jatulewicz była przedsięwzięciem wielopokoleniowym, które potwierdziło, że w Gminie Poraj jest mnóstwo utalentowanych wokalistów i tancerzy. Trójka z nich: Łucja Piecuch, Wojciech Olszewski i Wojciech Piecuch są dopiero na początku swojej wokalnej, artystycznej drogi, ale już teraz widać, że mają doskonałe zadatki na świetnych wokalistów, a w realizacji swoich pasji mogą liczyć na ogromne wsparcie rodziców.

W rockowo-popowym brzmieniu zaprezentowali się perkusiści: Maciej Zawadzki, Mikołaj Mizera oraz Michał Wywiał – uczniowie Przemysława Smacznego, którzy pod jego okiem w GOK- u szkolą swoje umiejętności gry na perkusji. Jak w trakcie koncertu zauważyła to dyrektor GOK, Gmina Poraj nigdy wcześniej nie mogła szczycić się tak dużą liczbą doskonale grających, bardzo młodych perkusistów. [- Oni mają ogromną pasję w sobie i są coraz lepsi. Doskonale widzimy to obserwując postępy w grze Maćka Zawadzkiego. Zaczął lekcje w wieku 6 lat, a dziś gra już naprawdę doskonale. Jest weteranem w naszej klasie perkusji. Maćkowi i wszystkim młodym artystom, życzymy wytrwałości, bo przecież szlifowanie talentu to ogromna praca i masa godzin spędzonych na ćwiczeniach]- mówiła dyrektor – M. Ryziuk-Wilk.

Po występach najmłodszych w programie wieczoru nadeszła kolej na starszych wykonawców, ale ciągle młodych duchem. „Szalona Piątka Plus” – to zespół, który od wielu lat działa w GOK w Poraju. Panie mogą poszczycić się wieloma sukcesami, biorą udział w konkursach wokalnych w całym kraju, przywożąc najwyższe trofea. Natomiast Kapela Biesiadna z Choronia oraz Jurajska Kapela Biesiadna z Poraja przygotowały dla gości znane utwory we własnych aranżacjach. Każdy występujący artysta z rąk dyrektor GOK – Magdaleny Ryziuk -Wilk otrzymał w podziękowaniu słodki upominek. Koncert przebiegł w przyjemnej atmosferze i pozwolił naszym gościom miło spędzić ten piątkowy wieczór.

[- Dziękujemy wszystkim artystom, instruktorom i publiczności za to wyjątkowe spotkanie]- mówiła dyrektor GOK żegnając się z uczestnikami „Walentynki dla bliskich”.

Skip to content