WARSZTATY FOTOGRAFII STUDYJNEJ W GOK PORAJ

22 i 25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju odbyły się bezpłatne warsztaty fotografii studyjnej.

Zostały zrealizowane w ramach projektu „Sztukarteria” Mobilne warsztaty Edukacji Kulturalnej a poprowadził je Sławomir Jodłowski – artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

W trakcie dwóch czterogodzinnych spotkań, miłośnicy fotografii – mniej i bardziej zaawansowani – mogli poznać tajniki powstawania dobrego zdjęcia. Prowadzący zaprezentował sprzęt do fotografii studyjnej oraz omówił sposób jego użytkowania, jak również techniki oświetlenia fotografowanej postaci. Uczestnicy poznali zasady kompozycji i prawidłowego kadrowania dzięki prezentacji i omówieniu przedstawionych zdjęć. Nie zabrakło również zajęć praktycznych. Każdy z warsztatowiczów mógł wykonać zdjęcie modelce wykorzystując profesjonalny sprzęt do fotografii studyjnej oraz zdobytą w trakcie zajęć wiedzę.
Na pewno informacje, które uzyskali uczestnicy warsztatów pozwolą im wykonać wspaniałe zdjęcia i będą inspiracją do eksperymentowania z fotografią.
Projekt realizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury (Kultura Dostępna).