WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmiały w minioną niedzielę (23 stycznia) w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju

podczas wyjątkowego Koncertu Kolęd zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju.

W każdym polskim domu kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy” i wiele, wiele innych tworzą wyjątkowy nastój świąt. Kolędy to pieśni radości, które sławią narodzenie Chrystusa i są swoistym łącznikiem wszystkich Polaków.

Na wspólne kolędowanie do porajskiego kościoła zaprosili mieszkańców Gminy Poraj: ks. proboszcz Zdzisław Zgrzebny, wójt Katarzyna Kaźmierczak oraz Magdalena Ryziuk -Wilk dyrektor GOK-u.

Przed publicznością tego wieczoru wystąpili: Orkiestra Dęta z Poraja, Krystyna Maciejewska-Gniatkowska, zespół śpiewaczy „Malwy” wraz z Jurajską Kapelą Biesiadną z Poraja oraz zespół wokalny „Szalona Piątka Plus”. Każde wykonanie było inne. Interpretacja, brzmienie, aranżacje. Wszystko to, plus wspaniałe oświetlenie kościoła, złożyło się na piękny obraz artystyczny namalowany dźwiękiem i światłem.

To właśnie piękne wnętrza kościoła sprawiły, że ten wieczór nabrał wyjątkowego charakteru, a muzyka – kolędy – mogła być jeszcze głębiej odczuwana. Na końcu koncertu wybrzmiało „Przybieżeli do Betlejem”, wyśpiewane przez wszystkich artystów i zagrane przez porajską orkiestrę. [-Kolędowanie to wyznanie wiary, a dzisiejszy koncert to powrót do tradycji wspólnego kolędowania w naszym kościele]- mówił ks. proboszcz Z. Zgrzebny.

Wójt Gminy Poraj – K. Kaźmierczak podziękowała gospodarzowi tego miejsca – ks. proboszczowi za wsparcie inicjatywy organizacji koncertu oraz za życzliwość na każdym poziomie jego realizacji. [- Dziękuję wszystkim Wykonawcom i Państwu, że zechcieliście przyjąć zaproszenie na ten koncert]- mówiła K. Kaźmierczak.

Skip to content