Wyrwigrosz w „Bajce”

Profesorzy od śmiechu w Poraju, czyli… Wyrwigrosz w „Bajce”

Z okazji Jubileuszu 40-lecia działalności Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, zaplanowano szereg imprez kulturalnych w ramach jednego, wielkiego cyklu pn.„Cztery Pory Roku z Kulturą”.

Zima to: teatr, kabaret i muzyka. W sobotę, 11 lutego, porajska publiczność wprost pękała ze śmiechu oglądając występ „Kabaretu pod Wyrwigroszem”Tego dnia odbyły się aż dwa występy tej kabaretowej formacji. Sala widowiskowo-kinowa „Bajka” wypełniona była po brzegi. Fani kabaretu byli pewni, że „Wyrwigrosz” to gwarancja dobrej zabawy na najwyższym poziomie. Kabaret został założony w 1990 r. z inicjatywy Maurycego Polaskiego oraz Łukasza Rybarskiego. Obecnie występuje w 4-osobowym składzie wraz z Beatą Rybarską i Andrzejem Kozłowskim. „Kabaret Pod Wyrwigroszem” to kwintesencja wielu gatunków teatralno-muzycznych. Prezentuje więc szalone tempo, niezliczoną ilość przebieranek, komedię omyłek. Niezwykle zabawne teksty przybrane są w styl farsowy, który stoi na pograniczu teatru i kabaretu. Wizytówką kabaretu są z pewnością parodie, a także zabawne skecze, komentujące aktualną rzeczywistość społeczną. W programie kabaretu znajduje się także wiele typowo kabaretowych piosenek. Publiczność w „Bajce” przekonała się, że „Wyrwigrosz”, to bardzo wysoki poziom artystyczny. Ubawił publiczność do łez i na długo pozostanie w pamięci.

[- Za nami już dwa projekty zmierzające do zrealizowania całego, jubileuszowego cyklu „Cztery pory roku z kulturą”. Już 10 i 11 marca – z okazji Dnia Kobiet, dwa kolejne przedsięwzięcia. Tym razem będzie to spotkanie z muzyką. 10 marca wystąpi Asia Smajdor w największych przebojach Whitney Houston. Asia jest znakomitą wokalistą, finalistką programów telewizyjnych „The Voice of Poland” i „Mam Talent”. Sobota – 11 marca – to już wielkie wydarzenie artystyczne i koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Alicji Majewskiej. Towarzyszyć jej będzie kwartet smyczkowy, a przy fortepianie zasiądzie znakomity kompozytor, aranżer, dyrygent i twórca wielu przebojów – Włodzimierz Korcz]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Skip to content