XIV FOLKLORIADA JURAJSKA

Kochani Folkloriadowicze!

Długo zastanawialiśmy się nad możliwością zorganizowania w tym roku „XIV Folkloriady Jurajskiej”, czekaliśmy z decyzją jak najdłużej, z nadzieją, że być może sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie, że będzie można w sierpniu celebrować święto polskiej kultury. Jednak sytuacja w kraju nie napawa optymizmem. Liczba zachorowań wciąż rośnie. Szczególnie widoczne jest to na Śląsku.

Wziąwszy pod uwagę powyższe, jak również fakt, iż na Folkloriadzie Jurajskiej spotykamy się w znacznie większej niż obecnie dopuszczona liczbie osób, a nasi Kochani Artyści, to  w głównej mierze – seniorzy, postanowiliśmy ograniczyć to przedsięwzięcie do realizacji kolejnej, XIV edycji Konkursu Rękodzieła Artystycznego.

W tym roku ze względu na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 nie odbędzie się konkurs kulinarny „Jurajskie Smaki”,  Targi Sztuki Ludowej, Ogólnopolski Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Obrzędowych, a także Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych.

Chcemy jednak w tych nietypowych warunkach zorganizować towarzyszący Folkloriadzie od początku – Konkurs Rękodzieła Artystycznego. Zdając sobie sprawę w jak trudnej sytuacji są teraz wszyscy twórcy, bo przecież skutki epidemii odczuwają nie tylko artyści estradowi, chcemy nagrodzić jak największą ilość uczestników naszego konkursu.

Swoją chęć wsparcia tej bardzo skromnej XIV edycji Folkloriady zadeklarował już Pan Profesor Jerzy Buzek – Poseł do Parlamentu Europejskiego, który tradycyjnie już ufunduje nagrodę GRAND PRIX. Pan Profesor Jerzy Buzek wraz z Wójt Gminy Poraj przyjęli honorowy patronat nad XIV Ogólnopolskim Konkursem Rękodzieła Artystycznego organizowanym w ramach „Folkloriady Jurajskiej”.
Kochani, wierzymy że spotkamy się w przyszłym roku na Folkloriadzie. Dbajcie o siebie, ćwiczcie i do zobaczenia za rok! A Twórców serdecznie namawiamy do udziału w konkursie! Jutro opublikujemy regulamin i kartę zgłoszenia.

Z folklorystycznym pozdrowieniem,
Magdalena Ryziuk-Wilk
Dyrektor GOK wraz z Pracownikami

Skip to content