XXXI REGIONALNE SPOTKANIA Z POEZJĄ I PROZĄ „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA”

Za nami eliminacje Powiatowe XXXI Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „WRAŻLIWOŚĆ NA SŁOWA”, które odbyły się w MDK w Myszkowie 29.03.2019r. Nasi młodzi recytatorzy mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami.

Jury przesłuchań powiatowych w składzie:

Czesława Monczka – aktorka Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, Dorota Musiał – instruktor ds. literackich i teatralnych Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Joanna Cesarz – bibliotekarz Miejskiej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie, postanowiło przyznać promocje do Etapu Regionalnego aż 4 z 6 reprezentantów naszej Gminy: kat. I, kl. I-III SP – Marcelowi Frendowskiemu (SP Poraj), Zuzannie Szecówce (SP Poraj); kat. II, kl. IV-VI SP – Karolowi Bączyńskiemu (SP Żarki Letnisko); kat. III, kl. VII-VIII SP i klasy gimnazjalne: Weronice Sowińskiej (SP Żarki Letnisko) a pozostała dwójka: Marika Radosz (kat. II, SP Poraj) i Jagoda Jura (kat. III, SP Żarki Letnisko) otrzymała wyróżnienia!

Po raz kolejny werdykt profesjonalnego Jury eliminacji gminnych okazał się w 100% trafny!

Z niecierpliwością czekamy na wyniki Eliminacji Regionalnych, które odbyły się 24.04.2019 w ROK w Częstochowie, a zostaną podane w trakcie uroczystości finałowej Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” w dniu 16 maja 2019 r. o godz. 16.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, gdzie po wręczeniu nagród nastąpi również prezentacja laureatów.

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!