ZADUSZKI – MUZYCZNIE I POETYCKO

Wtorek. Dzień Zaduszny. Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Poraju przyjmują zaproszenie na wyjątkowy koncert, widowisko słowno-muzyczne traktujące o życiu, przemijaniu i tym ostatecznym pożegnaniu…

[- Cieszymy się, że możemy was dziś gościć w sali widowiskowo-kinowej „Bajka”, zwłaszcza, że przez pandemię, okazji do takich spotkań nie mamy zbyt wiele. Dzisiejszy koncert ma was na chwilę oderwać od codziennych obowiązków, od nauki, której jak wiemy jest naprawdę sporo. Muzyka i słowa, które dziś popłyną że sceny traktują o rzeczach nadrzędnych, o naszej chęci życia, ale również o przemijaniu. Mam nadzieję, że w każdym z was wzbudzą refleksje – różne, bo przecież każdy z nas jest inny. Życzę wam byście to spotkanie potraktowali jako odskocznię od codziennych zajęć, jako okazję do obcowania z piękną muzyką i poezją] – mówiła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Ryziuk-Wilk.
Widowisko wystawione na scenie sali widowiskowo-kinowej było zwieńczeniem miesięcznych praktyk Roksany Sapoty – studentki III roku Wydziału Sztuki na kierunku muzyka w przestrzeni publicznej specjalizacja wokalistyka estradowa. Roksana wraz ze swoimi przyjaciółmi stworzyła ciekawy projekt – doskonale zgraną kompilację wierszy i muzyki – refleksyjną i wzruszającą. Te kilkadziesiąt minut miało nas na chwilę zatrzymać, by dostrzec rzeczy istotne, które w szarej, zabieganej rzeczywistości umykają naszej uwadze.
Wraz z Roksaną na scenie wystąpili:
Zuzanna Pluta – studentka I roku Wydziału Zarządzania na Politechnice Częstochowskiej, Katarzyna Łukaszuk – studentka IV roku Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Kamil Rzeźniczek – student IV roku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej i Mikołaj Borkowski – student III roku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.
Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom kl. VIII SP w Poraju za udział we wtorkowym koncercie. Wierzymy, że wiele takich spotkań jeszcze przed nami..
Na koniec dziękujemy Roksance i jej Przyjaciołom za piękny koncert. Życzymy Wam wielu sukcesów!

 

!

Skip to content