ŻEGNAMY WITOLDA PASZTA – PRZYJACIELA GMINY PORAJ

Lato, przepiękna, czerwcowa pogoda, nieprzebrane tłumy publiczności i Oni – Grupa VOX, a wraz z nimi On – Witold Paszt. Tak było w 2017 roku, nad Zalewem w Poraju.

Zgodził się wówczas przyjąć tytuł „Przyjaciela Gminy Poraj”, który trafił do Jego rąk od wdzięcznych mieszkańców, fanów i władz samorządowych. Ostatnio gościł u nas we wrześniu, na Jubileuszu Jurajskiej Kapeli Biesiadnej i Szalonej Piątki Plus, Na trwałe wpisał się w serca wiernych miłośników Jego przecudnego głosu. Dziś z ogromnym smutkiem i żalem żegnamy Witolda Paszta… Miał 68 lat. Na zawsze pozostanie w naszych sercach.

 

Witold Stefan Paszt urodził się 1 września 1953 r. w Zamościu. W 1977 r. założył grupę Victoria Singers, a rok później zespół Vox. Wydał z nim kilka albumów: Vox (1979), Monte Carlo Is Great (1981), Sing, sing, sing (1986), Vox 2 (1989), Największe przeboje (1993), The Best of Vox (1994), Cudowna podróż (1996) i Moda i miłość (1998). Wizytówką zespołu był „Bananowy song, którym Vox wyśpiewał sobie nagrodę publiczności na Festiwalu Interwizji w Sopocie w 1980 r.

Już w XXI wieku, Paszt wydał pierwszy popowo-rockowy album studyjny, zatytułowany „Jak słońce”. Paszt występował w stacjach telewizyjnych w programach rozrywkowych. Ostatnio był jednym z trenerów w „The Voice Senior” w TVP2.

Z powodu ciężkiego przebiegu choroby muzyk nie wziął udziału w finałowym odcinku programu. „Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył” – napisała rodzina artysty.

Dodała, że: „Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt”. „Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane” – napisały Natalia i Aleksandra Paszt z rodzinami.

Żegnamy Wspaniałego Artystę o cudownym głosie, a przede wszystkim Człowieka o niebywałym talencie, cieple, skromności i niezwykle życzliwego innym.

Cześć Jego Pamięci!

Żegnamy Przyjaciela Gminy Poraj!

TEKST: UG Poraj

Skip to content