ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO O PSZCZOŁACH

Już po raz 2. odbył się Gminny Konkurs Plastyczny „Pszczoły – od nich zależy tak wiele!”. Organizatorem był GOK w Poraju, współorganizatorem – Koło Pszczelarzy z Choronia, a Honorowy Patronat objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

Laureaci konkursu swoje nagrody odebrali 21 sierpnia br., na scenie w Alei Lipowej w Choroniu podczas X Chorońskich Prażuchów i VII Święta Miodu. Zdobyte trofea małym artystom wręczali: wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak, radni z Choronia – Ewa Masłoń i Bartosz Rajczyk oraz prezes Koła Pszczelarzy z Choronia – Władysław Rajczyk. A nagrody były bardzo atrakcyjne. W kolorowych plecaczkach laureaci mogli znaleźć puzzle, książeczki, kredki i inne drobiazgi potrzebne w dalszym rozwijaniu talentu a zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali również bony do Galerii Jurajskiej o wartości 100 zł. Dla każdego uczestnika Koło Pszczelarzy z Choronia przygotowało również paczuszki z miodem i pamiątkowym kubeczkiem. Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wszystkie nadesłane na konkurs prace były bardzo starannie wykonane, a przede wszystkim pokazywały pszczoły i ich pracę widziane oczami dzieci. Jury w składzie: Zofia Chwastek – instruktor sztuk plastycznych, Marta Warwas – grafik i Ewelina Kustra – instruktor działalności podstawowej, miało nie lada problem z wybraniem tych najciekawszych. Ze względu na ich różnorodność, jury postanowiło podzielić kategorię III na prace przestrzenne i płaskie.

Konkurs miał na celu – poprzez aktywność twórczą dzieci – popularyzację wiedzy na temat życia pszczół, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody, funkcjonowania środowiska naturalnego, oraz zwrócenie uwagi na piękno przyrody, a także zagrożenia ekologiczne wynikające z ciągle malejącej ilości pasiek oraz postępującej degradacji środowiska.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

A nasi wspaniali nagrodzeni artyści to:

kat. I: 3-4 latki:

I MIEJSCE – Bianka Klimczyk (4 lata)

II MIEJSCE – Milena Czerwik (4 lata)

kat. II: 5-6 latki:

I MIEJSCE – Emm Męcik (6 lat)

II MIEJSCE – Pola Rajczyk (5 lat), Zuzanna Czerwik (6 lat)

kat. III: kl. I-III SP, prace przestrzenne:

I MIEJSCE – Ewa Frącisz (7 lat)

II MIEJSCE – Kinga Boroń (9 lat), Anna Stępień (9 lat)

III MIEJSCE – Laura Zielińska (8 lat)

WYRÓŻNIENIA:

Marcelina Klimczyk (7 lat), Adam Pawlak (8 lat), Nela Rajczyk (7 lat)

kat. III: kl. I-III SP, prace płaskie:

I MIEJSCE – Antonina Masłoń (9 lat)

II MIEJSCE – Nikola Kondela (8 lat), Dominika Cierpiał (10 lat)

III MIEJSCE – Marcel Franik (7 lat), Karolina Dębska (8 lat)

WYRÓŻNIENIA:

Bartosz Błoński (8 lat), Tymoteusz Wilk (8 lat)

 

Skip to content